Dlaczego pacjenci boją się dentystów?

Wizyta w gabinecie stomatologicznym nie zawsze kojarzona jest z czymś przyjemnym. Nawet osoby dorosłe wykazują sporą dawkę strachu przez takim spotkaniem – zazwyczaj dotyczy to obaw o rzeczywisty stan uzębienia lub konieczność poddania się niezbyt miłym zabiegom, które co prawda podlegają znieczuleniu, ale pozostawiają w psychice pacjentów uraz. Dlaczego warto regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny? Regularne wizyty u dentysty są pomocne w powstawaniu próchnicy – choroba ta to istna plaga nie tylko wśród dzieci, ale i wśród osób pełnoletnich. Szacuje się, że co drugi nastolatek boryka się z problemem próchnicy, a jeśli chodzi o osoby dorosłe, to aż 95% odnotowuje konieczność przeprowadzania skutecznej batalii z tą przykrą dla zdrowia i urody przypadłością. Lubelscy lekarze stomatolodzy (dentysta-stomatolog.com – Lublin) proponują w swoich gabinetach bezpłatne przeglądy – w razie wystąpienia próchnicy ustalają wraz z pacjentami plan leczenia. Wcześnie wykryta próchnica to zdecydowanie mniejsza ingerencja w istotę zębów i szansa na zatrzymanie jej rozwoju.

Co w przypadku zaawansowanej próchnicy? Liczne ubytki w zębach to nie tylko szkoda na wyglądzie – ograniczają one swobodny uśmiech z powodów stricte estetycznych. Ludzie wstydzą się pokazywać publicznie stan swojego uzębienia, dlatego też nie uśmiechają się i powodują, że są odbierane jako osoby mało pogodne. Próchnica to nie tylko negatywny wpływ na urodę – może mieć katastrofalny w skutkach wpływ na zdrowie. W skrócie można określić to tak, że niewyleczone zęby zakażają cały organizm – infekcja ta może wywoływać wiele chorób, mniej lub bardziej poważnych. Dlatego też tak ważna jest likwidacja "ognisk zapalnych" zlokalizowanych w chorych zębach. Czy warto leczyć się w ramach NFZ? Limity w kontraktach z NFZ dotykają także obszaru stomatologii. I w tym przypadku czekanie na wizytę u lekarza działa na niekorzyść pacjenta. Próchnica ma to do siebie, że lubi działać szybciej niż NFZ. Bardzo sprawnie zajmuje przylegające do chorych zębów obszary. W ramach leczenia stomatologicznego "na ubezpieczalnię" wchodzi w grę kilka podstawowych zabiegów, które nie zawsze są wystarczające w procesie leczenia. Rekomendowany stomatolog w Lublinie z pewnością przyczyni się do pięknego uśmiechu, którego będzie zazdrościć najbliższe otoczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>