23 ruchome hacki dla szybszego, łatwiejszego i mniej stresującego ruchu

Przeprowadzka jest częścią życia. I niezależnie od tego, czy często się przeprowadzasz, czy też pakujesz swoje rzeczy po raz pierwszy od dłuższego czasu, jest to niezwykle stresujący proces, który może mieć wpływ nawet na najlepszych planistów. Na szczęście, chociaż przenoszenie niekoniecznie jest dla nikogo łatwe, istnieją sposoby na szybsze pakowanie i rozpakowywanie, zmniejszanie ilości pracy i ostatecznie sprawienie, by proces przebiegał nieco płynniej niż w innym przypadku. Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe? Wypróbuj te ruchome triki i odkryj kreatywne sposoby na ulepszenie swojego ruchu. Pomoże nam firma oferująca usługi przeprowadzki wrocław.

Przygotowanie


Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, zanim spakujesz pierwsze pudełko, aby ułatwić sobie przeprowadzkę. Poniższe ruchome hacki pomogą ci zacząć od prawej stopy.

Zadzwoń do firm użyteczności publicznej, gdy tylko będziesz wiedział, że się przeprowadzasz. Anulowanie mediów w miejscu, w którym się opuszczasz, i skonfigurowanie ich w nowym domu nie zajmuje dużo więcej niż kilka telefonów, ale gdy jesteś bardzo zajęty przeprowadzką, łatwo jest zaniedbać to niezwykle ważne zadanie. Zajmij się tym, gdy tylko poznasz nowy adres, a nie tylko szybko go usuniesz, ale także upewnisz się, że nie zapomnisz go zrobić.

Szybko znajdź osobę przenoszącą. Planujesz zatrudnić profesjonalnych pracowników, ale nie wiesz, od czego zacząć? Skorzystaj z move.com, aby znaleźć osoby przeprowadzające się w pobliżu, które zostały już sprawdzone pod kątem jakości i niezawodności. Po prostu poproś o wycenę od co najmniej trzech różnych firm, aby mieć pewność, że uzyskasz najlepszą cenę. Firmą znajdziesz na stronie transport-polska.pl.

Ustaw swój budżet. Przeprowadzka może być kosztowna, a nie chcesz skończyć z poważnym szokiem w postaci naklejki na wszystko inne. Skorzystaj z naszego internetowego kalkulatora kosztów przeprowadzek i dowiedz się, ile możesz wydać.

Ustal zasady odbioru darowizn. Jeśli wiesz, że będziesz przekazywać duże przedmioty, takie jak meble i dywany, zaplanuj odbiór z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że masz organizację, która może je odebrać. Skorzystaj z witryny , aby wymienić przedmioty, które przekażesz, i daj lokalnym organizacjom charytatywnym szansę na poproszenie o nie, lub zaplanuj

Zaplanuj swoje materiały do ​​pakowania. Skorzystaj z naszego kalkulatora pakowania, aby dowiedzieć się, ile będziesz potrzebować w zakresie materiałów do pakowania. W ten sposób możesz mieć pewność, że dostaniesz to, czego potrzebujesz w pierwszym biegu do sklepu.

Zjadać. Przenoszenie przedmiotów w lodówce, spiżarni i zamrażarce może być prawdziwym bólem. Z drugiej strony, nie przenoszenie ich i po prostu wyrzucanie zamiast tego jest znacznym marnotrawstwem. Znajdź szczęśliwe medium, mając za cel zjedzenie jak największej ilości jedzenia, które masz w domu, zanim nadejdzie dzień przeprowadzki. Zmień to w grę i bądź kreatywny dzięki przepisom, aby zobaczyć, ile możesz zużyć. Czyń jednocześnie dobro, przekazując nieotwarte / niewygasłe jedzenie do lokalnego banku żywności .

Uszczelka


Pakowanie to jeden z obszarów, w których przenoszenie hacków przydaje się najbardziej. Istnieje wiele sposobów, aby iść na skróty i zaoszczędzić czas, zapewniając jednocześnie ochronę swoich rzeczy. Oto kilka, z których możesz chcieć skorzystać.

Nie opróżniaj szuflad kredensu. Zamiast wyjmować ubrania i inne przedmioty z szuflad kredensu i pakować je do pudełek, po prostu wyjmij szuflady z komody, zostaw je tam i zabezpiecz je, zawijając szufladę w folię. Jeśli nie jest zbyt ciężka, możesz zostawić szuflady w komodzie i po prostu zawinąć komodę w folię.

Zostaw swoje ubrania na wieszaku. Rozwieszenie ubrań, złożenie ich, zapakowanie i powieszenie w nowym miejscu to mnóstwo dodatkowej pracy. Pomiń niepotrzebne kroki, pozostawiając ubrania na wieszakach i albo grupując je i pakując w duże worki na śmieci, albo wieszając je w pudełku na ubrania.

Używaj pościeli, ręczników i innych miękkich przedmiotów. Zawijaj kruche przedmioty, takie jak szklanki lub butelki perfum, w skarpetki, aby uzyskać poważną wyściółkę, i używaj pościeli i ręczników, aby zapewnić amortyzację delikatnym, trudnym do owinięcia przedmiotom, takim jak lampy i wazony. W kuchni użyj ręczników do naczyń, aby bezpiecznie zawinąć noże i inne ostre przedmioty, zabezpieczając je tam gumką.

Używaj garnków do przechowywania małych przedmiotów. Zamiast marnować dodatkowe pudełka na małe przedmioty kuchenne, takie jak przyprawy i gadżety, napełnij nimi swoje duże garnki i inne zamykane pojemniki. Zaoszczędzisz mnóstwo miejsca.

Owiń mały kawałek plastikowej folii wokół rzeczy, które mogą się rozlać. Zapobiegaj wyciekom podczas transportu, używając plastikowej folii do zabezpieczenia pokrywek takich rzeczy, jak mydło, szampon, środki czystości i inne przedmioty, których nie chcesz wylewać na swoje rzeczy.

Spakuj swoje walizki. Możesz uciec z pakowaniem wielu ciężkich rzeczy do walizek, ponieważ ich koła ułatwiają ich przenoszenie. Użyj walizek do pakowania rzeczy, które nie są tak łatwe do transportu w pudełkach, takich jak książki i ciężkie naczynia do serwowania.

Pudełka z kodami kolorystycznymi. Oszczędzaj czas dzięki etykietowaniu pudełek, wybierając arkusz naklejek w różnych kolorach i przypisując każdemu kolorowi pomieszczenie. W ten sposób będziesz w stanie bardzo szybko zidentyfikować, co musi się udać, i nie będziesz musiał polować na znacznik za każdym razem, gdy zamykasz pudełko.

Zrób zdjęcia zawartości pudełka. Zrób szybkie zdjęcie wnętrza pudełek po ich spakowaniu, na wypadek gdybyś chciał później przypomnieć sobie, co gdzie jest. Chociaż nie będziesz w stanie uchwycić każdego przedmiotu w ujęciu, powinno to pomóc ci uzyskać ogólne pojęcie o tym, co znajdziesz w każdym pudełku.

Zrób zdjęcie tylnej części telewizora. Może być trudno zapamiętać, gdzie idą te wszystkie przewody. Gdy telewizor jest nadal podłączony, zrób zdjęcie z tyłu, aby pamiętać, jak później go skonfigurować.

Złóż ruchomą torbę na niezbędne akcesoria. Spakuj małą torbę lub walizkę z przedmiotami, do których będziesz mieć dostęp podczas przeprowadzki i zaraz po przybyciu do nowego miejsca. Twoja przenośna torba z niezbędnymi rzeczami może zawierać ważne dokumenty, lekarstwa, ładowarki, podstawowe przybory toaletowe, kilka zmian ubrań itp. Celem jest dokładne określenie, gdzie szukać, kiedy ich potrzebujesz, zamiast szukać w pobliżu.

Przeprowadzka


Przeprowadzka sama w sobie jest często jedną z najtrudniejszych części przeprowadzki (i zwykle najbardziej męczącą!). Te ruchome triki pomogą ci przez to przejść.

Spakuj chłodnicę. Przy całym chaosie dnia w ruchu bardzo łatwo jest się odwodnić lub zjeść za mało. Zaopatrz się w lodówkę z łatwymi do złapania przedmiotami, które pomogą Ci utrzymać siłę przez cały dzień, takimi jak butelki z wodą i szybkie przekąski. Przenieś go ze sobą w samochodzie zamiast w jadącej ciężarówce, aby mieć do niego dostęp w dowolnym momencie.

Miej plan dla małych dzieci i zwierząt. Jeśli Twoje dzieci są zbyt małe, aby pomagać w przeprowadzce, najlepszym rozwiązaniem jest zabranie ich z rodziną lub przyjaciółmi, aby złagodzić trochę stresu i zapewnić im bezpieczeństwo. To samo dotyczy zwierząt domowych. Jeśli możesz, ułóż alternatywne plany dla swoich pociech i futrzaków – wszyscy będziecie szczęśliwsi.

Spakuj się dzień przed przeprowadzką. Pakowanie w ostatniej chwili może spowolnić cały dzień. Postaw sobie za cel pełne spakowanie przed przybyciem osób przeprowadzających się lub czas odebrania wynajętej ciężarówki. W ten sposób możesz od razu skupić się na wykonaniu zadania.

Rozpakowanie


W końcu dotarłeś, ale jest jeszcze więcej do zrobienia. Oto, jak przestać zwlekać i przyspieszyć proces rozpakowywania.

Zacznij od kuchni. Kuchnia wydaje się być najbardziej skomplikowanym i czasochłonnym pomieszczeniem do rozpakowania, a im dłużej czekasz na rozpoczęcie, tym bardziej będziesz zestresowany. Zrobienie tego w pierwszej kolejności da ci duże poczucie spełnienia od samego początku i pozwoli ci w pełni skupić się na łatwiejszych do rozpakowania pokojach.

Wyznacz sobie termin. Nie ma prawdziwej osi czasu, jeśli chodzi o rozpakowywanie, co sprawia, że ​​zwlekanie jest jeszcze bardziej pociągające. Zaplanuj parapetówkę lub bardziej swobodne spotkanie na kilka tygodni po przeprowadzce, aby zapewnić sobie ustaloną datę zakończenia.

Rób trochę na raz. Nie stresuj się, próbując od razu rozpakować każde pudełko. Zrób najważniejsze rzeczy, a zamiast tego skup się na robieniu tego, co możesz, poświęcając tylko dziesięć lub piętnaście minut na raz na rozpakowywanie, zamiast czuć, że musisz spędzać nad tym godzinami. W końcu wszystko się skończy.

Pozbądź się pudełek podczas ich opróżniania. Gdy tylko pudełko zostanie opróżnione ze wszystkich przedmiotów, należy je rozbić i poddać recyklingowi. To da ci fizyczny znacznik postępu i zwolni bardzo potrzebne miejsce w twoim nowym domu.

Przenoszenie hacków polega na tym, aby trochę ułatwić sobie życie. Postępuj zgodnie z powyższymi, a zauważysz, że tym razem może twój ruch nie jest tak zły, jak się spodziewałeś.

rehabilitacja domowa

Post A Comment