Jak łatwo naprawić uszkodzoną rurę za pomocą złączek wciskanych

Zamarznięte rury powodują stres?
Jak przerwane linie wodne, które teraz tworzą basen z twojej piwnicy lub zdecydowały, że twój sufit na podłodze jest trochę większy, Feng shui.

Musisz to naprawić i szybko! Nie stać Cię na hydraulika? Myślę, że trafiłeś we właściwe miejsce.

Pokażę ci, jak naprawić wyciek, a nawet dodać nową linię wodną, ​​bez żadnych latarek ani drogich specjalistycznych narzędzi. Doświadczenie nie jest wymagane. Możesz naprawić ten wyciek i wrócić do porządku w swoim życiu. Niezależnie od tego, czy jest to miedź, cpvc czy „pex”, złączki wciskane (znane też jako „SharkBites”) ułatwiły wykonanie prawie każdej naprawy lub ulepszeń potrzebnych do instalacji wodociągowej.

Instalowanie złączki wciskanej

Jak zainstalować złączkę
Używanie złączki na wcisk nie może być prostsze. Nazwa mówi wszystko. Po prostu „wepchnij” złączkę wciskaną na rurę, do której się podłączasz. Powinieneś poczuć, jak kliknie lub dwukrotnie złapać rurę, aby wiedzieć, że jest na całej drodze. Oczywiście upewnij się, że koniec rury jest okrągły i gładki, aby zapewnić dobre dopasowanie, ale nie musi nawet być suchy! Poczytaj też o tym na stronie http://hydraulik.krakow.pl/.

 

Jak prawidłowo przecinać przewody wodne

Chociaż ten artykuł jest prosty do naśladowania i łatwy do zrozumienia, jest kilka rzeczy, które musimy upewnić się, że postępujesz właściwie, aby uniknąć dalszych komplikacji. Jednym z nich jest przecięcie rury. Wydaje się to proste i takie jest, ale jeśli nie zostanie wykonane prawidłowo, może wrzucić klucz do całego procesu.

Rury z tworzyw sztucznych: W przypadku rur z tworzyw sztucznych, takich jak cpvc i tak zwanego Pex, lub elastycznej linii wodnej, wystarczy przecinak do rur z tworzywa sztucznego.  Podobnie jak nożyczki, po prostu umieść noże wokół rury i wywieraj niewielki nacisk, kołysząc nimi w przód iw tył na rurze. Gdy trochę przecinasz powierzchnię, po prostu ściśnij i voila! twoja rura jest przecięta.
Rury miedziane: Rury miedziane są również łatwe do cięcia, ale jedną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że jeśli będziesz się spieszyć z tym cięciem, owinisz rurę, a nowa złączka nie zadziała. Cięcie miedzi wymaga „obcinaka do rur miedzianych”, który należy umieścić na rurze, docisnąć i obrócić przecinak dookoła rury 3 lub 4 razy. Teraz ściśnij go trochę bardziej i powtarzaj ten proces, aż obcinak odetnie rurę dookoła, pozostawiając ładną czystą krawędź dla nowego złącza wciskanego. Zbyt mocne dokręcenie noża powoduje owalowanie rury. Nie śpiesz się. Zawsze w razie problemu pomóc może hydraulik w Krakowie.

Czy jest w tobie hydraulik?

 • Zlokalizuj wyciek
 • Jeśli musisz, zamknij dopływ wody do tej sekcji lub całego domu
 • Udaj się do sklepu z narzędziami, aby odebrać to, czego potrzebujesz
 • Wróć do domu ze sklepu z narzędziami!
 • Wytnij zły odcinek orurowania
 • Szlifuj końce połączeń rurowych, aby były gładkie dla nowej złączki
 • Wsuń nowe łączniki na końce rur
 • Włóż część „naprawczą” rurociągu między złączki wciskane
 • Ponownie włącz wodę, aby upewnić się, że armatura jest prawidłowo włączona i nie przecieka
 • Sprzątnij ten bałagan!
 • Dodaj zawory do swojej instalacji wodociągowej

Fajnie jest móc izolować sekcje hydrauliczne za pomocą zaworów do różnych obszarów domu, aby nadal można było z nich korzystać podczas napraw teraz lub w przyszłości. Teraz może być dobry moment na zainstalowanie kilku, jeśli jeszcze ich nie masz. Twoja woda już się skończyła i i tak będziesz przecinać linię, więc rozważ to, jeśli możesz sobie pozwolić na dodatkowe części warte kilka dolarów.

Najprawdopodobniej będziesz potrzebować tego zaworu, aby wykonać zadanie. Działa zarówno z rurami miedzianymi, jak i plastikowymi i jest wyposażony w mosiężny zawór kulowy, który może wytrzymać ekstremalne temperatury i do 200 PSI. Jest więc bardzo mocny i powinien trwać bardzo długo.

Rozmiary naprawy linii wodnej

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest ustalenie, jakie materiały i narzędzia będą potrzebne do wykonania tej naprawy hydraulicznej. Prawdopodobnie już wiesz, gdzie jest wyciek i odciąłeś dopływ wody do tego obszaru. Jeśli nie, to pierwsza rzecz, którą musisz zrobić. Zamknij go na najbliższym zaworze przed wyciekiem lub przy głównym lub wodomierzu, jeśli to konieczne.

W naszym przykładzie zamierzamy powiedzieć, że nasz wyciek to pęknięcie prostego odcinka rury o średnicy 1/2 cala, ponieważ jest to najczęstszy rodzaj zastosowania rozmiaru i lokalizacji. Ten sam proces można również zastosować choć z powodu pęknięć w kolankach i innych tego typu kształtkach, a także różnych średnicach rur (najczęściej są to 1/2 „, 3/4” i 1 „w gospodarstwach domowych i dostępne rozmiary części w sklepie z narzędziami). burst ma około 2 cale długości. Dobra przerwa i idealna na nasz przykład.

 

Ile rur do odcięcia

Pamiętaj, że twój nowy łącznik wciskany wymaga czegoś, z czym można by się połączyć. Chociaż różne marki złączek mogą mieć różne długości, wszystkie zazwyczaj potrzebują 1/2 cala, aby je chwycić.

Włączanie wody z powrotem, przetestuj swoją naprawę
Kiedy odciąłeś wodę i otworzyłeś przewody, wpuściłeś do nich powietrze. Po wykonaniu naprawy włącz kran lub inną armaturę, aby po ponownym włączeniu wody powietrze mogło ulotnić się, gdy przewody pod ciśnieniem. Następnie wyłącz urządzenie, aby uzyskać prawdziwe ciśnienie w linii, aby sprawdzić powodzenie naprawy.

Dokonywanie naprawy
To najłatwiejsza część teraz, gdy mamy wszystko, czego potrzebujemy. Nie musimy nawet czekać na wyschnięcie linki! Po prostu wykonaj te proste kroki:

Odetnij zły odcinek rury (patrz uwaga boczna)
Upewnij się, że cięcie jest czyste, co oznacza, że ​​nie ma zadziorów, a zewnętrzna powierzchnia rury jest gładka, co zapewnia dobre połączenie. W razie potrzeby przeszlifuj rurę, w której ma być wykonane połączenie.
Zainstaluj złącza wciskane na każdym końcu połączenia
Zainstaluj nowy kawałek rury
Pchać
Test
Wiem, że wydaje się, że czegoś brakuje, ale tak nie jest. Używałem tych łączników przy wielu okazjach, a łatwość użycia znacznie przewyższa kilka dodatkowych dolarów kosztów części. Mogę również powiedzieć, że doświadczenie z pierwszej ręki pokazało mi, że po 10 latach użytkowania część nadal działa i wygląda jak nowa.

Dziękuję za przybycie i mam nadzieję, że udało mi się udzielić przydatnej wiedzy na temat tej niefortunnej sytuacji. Miejmy nadzieję, że nie będziesz go potrzebować!

rehabilitacja domowa

Post A Comment