Jak wymienić baterię kuchenną

Jest wiele rzeczy, które mogą się nie udać podczas wymiany baterii kuchennej. Jednak zadanie to może wykonać każdy z odpowiednimi narzędziami i dużą dozą determinacji. Czasami ludzie chcą zostawić to zadanie profesjonalistom tj. hydraulikom, jednak profesjonaliści często mają kosztowną opłatę, więc lepiej spróbować tego i zaoszczędzić trochę pieniędzy. Do tego zadania będziesz potrzebować narzędzi, które możesz mieć w domu i trochę czasu. Jak odetkać zlew? Zaczynajmy!

Krok 1 – Odłącz odpływ i rury

Należy odłączyć te rury, aby oddzielić baterię zlewozmywaka od linii wodnej i uniknąć niepotrzebnych wycieków, które mogą uszkodzić podłogę lub meble. Przed odłączeniem rur pamiętaj o otwarciu kranu – ciepłej i zimnej wody, aby umożliwić wypłynięcie dodatkowego ciśnienia lub wody z kranu. Gdy spadnie nadmiar wody, możesz włożyć pustą puszkę lub wiadro.

Krok 2 – Odłącz wąż

Możesz użyć płaskiego śrubokręta, aby poluzować zacisk mocujący wąż. Wyjęcie węża ze zmywarki zapewni więcej miejsca do pracy.

Krok 3 – Poluzuj rury PVC

Aby skutecznie oddzielić stary kran, musisz poluzować rury PVC. Można to zrobić palcami i obracając rurkę przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

Krok 4 – Odłącz kran

Część baterii jest przymocowana miedzianymi rurkami do ściany. Rury te należy oddzielić nakrętkami. Te nakrętki można poluzować za pomocą klucza. Kiedy to zrobisz, wyczyść również rdzę lub brud znajdujący się pod zlewem. Następnie odkręć kran.

Krok 5 – Podłącz nowy kran

Powinieneś założyć nowy plastikowy pierścień na rurę, w której znajduje się kran. Zapobiegnie to wyciekom wody w przyszłości. Po dodaniu plastikowego pierścienia należy dodać miejsce montażu, w którym znajduje się lico baterii, a także dodać podkładkę. Należy to zrobić spod zlewu. Po umieszczeniu płytki na miejscu użyj nakrętki, aby zabezpieczyć ją na miejscu. W przypadku problemu zawsze pomóc może hydraulik Wrocław.

Krok 6 – Dodaj końcówkę natryskową i wąż

Musisz włożyć dyszę natryskową do kranu i podłączyć ją do źródła wody. Aby to zrobić, wciśnij wąż do końca. Następnie należy nałożyć kit hydrauliczny na wszystkie zawory zlewu.

Krok 7 – Podłączanie węża do źródła wody

Należy chwycić za wąż i podłączyć go do rur wodociągowych. Musisz owinąć taśmę hydrauliczną wzdłuż końca rury, a następnie przykręcić wąż do rury.

rehabilitacja domowa

Post A Comment