Jak wymienić zawór przełączający prysznica

Dowiedz się, jak wymienić zawór przełączający prysznica.
Kiedy włączysz prysznic i przełączysz wodę z wanny na prysznic, czy woda wypływa z kranu w wannie? Jeśli tak, prawdopodobnie będziesz musiał wymienić zawór przełączający pod prysznicem. Jeśli Twój prysznic w ogóle nie przełącza się z kranu wanny na głowicę prysznicową, może to również oznaczać konieczność wymiany zaworu przełączającego. Jeśli nie masz pewności, czym jest zawór przełączający lub co robi pod prysznicem, koniecznie zajrzyj do naszego posta, w którym znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o zaworach przełączających do prysznica .

Dowiedz się, jak wymienić zawór przełączający prysznica.

Jeśli masz gwarancję domową i uważasz, że Twój prysznicowy zawór przełączający uległ awarii, zadzwoń do swojej domowej firmy gwarancyjnej, aby poprosić hydraulika o zdiagnozowanie problemu za niewielką opłatą za wezwanie serwisu. W ten sposób, jeśli zawór przełączający zepsuł się w wyniku normalnego zużycia, możesz za tę opłatę otrzymać naprawę lub wymianę. Jeśli nie masz gwarancji domowej, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak samodzielnie naprawić zawór przełączający.

Zawór przełączający w prysznicu z trzema zaworami

Jeśli masz prysznic z trzema zaworami, dostęp do przełącznika jest trudniejszy, ponieważ jest on umieszczony z powrotem w ścianie. Ponieważ istnieje wiele różnych typów pryszniców z trzema zaworami, instrukcje tego majsterkowania mogą nie pasować idealnie do Twojego prysznica. Jeśli którakolwiek z poniższych instrukcji jest trudna do wykonania lub różni się od prysznica, przestań próbować naprawić i wezwij hydraulika. Ponownie, jako firma zajmująca się gwarancjami domowymi, jeśli masz z nami plan, a Twój zawór przełączający zawiódł, najpierw zadzwoń do nas. Nie próbuj samodzielnie naprawiać. Wyślemy do Twojego zamieszkania zaufanego i zaangażowanego hydraulika w celu postawienia diagnozy i ewentualnej naprawy (w zależności od przyczyny awarii) za niewielką opłatą za wezwanie serwisu. Ten artykuł jest przeznaczony dla osób, które nie mają domowej gwarancji na zawory rozdzielające w swoich prysznicach.

1. ZDEJMIJ PLASTIKOWY GUZIK RĄCZKI TĘPYM NOŻEM LUB LINIJKĄ.
Najpierw zdejmij przycisk na uchwycie przełącznika prysznica i podejdź do śruby.
Weź śrubokręt krzyżakowy i …

2. POLUZUJ ŚRUBĘ NA UCHWYCIE
Następnie poluzuj śrubę na uchwycie zaworu przełączającego prysznica.
Kliknij tutaj, aby pobrać grafikę przełącznika prysznicowego
3. ODKRĘĆ I ZDEJMIJ UCHWYT.
Odkręcić i zdjąć uchwyt zaworu przełączającego.
Kliknij tutaj, aby pobrać grafikę przełącznika prysznicowego
Jeśli zawór przełączający jest wypełniony cementem lub zaprawą, trzeba będzie wytrzeć cement lub zaprawę ze ściany.

Jeśli po zdjęciu uchwytu znajdziesz cement lub zaprawę w zaworze przełączającym, nie kontynuuj bez hydraulika. Zadzwoń do hydraulika, aby ci pomógł. Ten konkretny rozdzielacz został zacementowany, więc nie kontynuowaliśmy naprawy. W razie problemu pomoże hydraulik Warszawa Bielany.

4. ZDJĄĆ RĘKAW Z PRZEŁĄCZNIKA
Usunąć cement i zaprawę znajdującą się w zaworze przełączającym.
Kliknij tutaj, aby pobrać grafikę przełącznika prysznicowego
Być może będziesz musiał usunąć uszczelnienie z tulei przełącznika, tak jak ten odchylacz.

5. WYJĄĆ ROZDZIELACZ ZA POMOCĄ KLUCZA NASADOWEGO.
Wyjąć trzpień przełącznika za pomocą klucza nasadowego.
Kliknij tutaj, aby pobrać grafikę przełącznika prysznicowego
Upewnij się, że nylonowa podkładka odłączyła się od przełącznika. Konieczna może być również wymiana gniazda trzpienia przełącznika. W takim przypadku wezwij hydraulika.

6. WYMIEŃ ROZDZIELACZ NA NOWY (TEGO SAMEGO PRODUCENTA I MODELU CO STARY ROZDZIELACZ, JEŚLI MOŻESZ)
Wkręcić kluczem nasadowym.

7. WYMIEŃ UCHWYT
Zawór rozdzielczy na czopie
Odkręć kurek, aby zamocować zawór przełączający prysznica.
Kliknij tutaj, aby pobrać grafikę przełącznika prysznicowego
Jeśli zawór przełączający znajduje się na króćcu wanny, znacznie łatwiej będzie Ci wymienić zawór przełączający. Pamiętaj jednak, jak powiedzieliśmy wcześniej, zacznij od tego projektu tylko wtedy, gdy nie masz umowy gwarancyjnej dotyczącej domu, która obejmuje awarię zaworu rozdzielającego. Jeśli masz gwarancję domową, najpierw zadzwoń do nich, a jeśli zawór przełączający zepsuł się z powodu normalnego zużycia, będziesz musiał zapłacić tylko niewielką opłatę za wezwanie serwisu jak hydraulik Warszawa, aby dokonać naprawy lub wymiany.

Najpierw znajdź właściwy króciec, który zastąpi starą wersję.

1. ODKRĘĆ ŚRUBĘ USTALAJĄCĄ.
Kliknij tutaj, aby pobrać grafikę przełącznika prysznicowego
Zobacz, jak czop jest przymocowany do ściany. Jeśli jest przymocowany za pomocą śruby ustalającej, musisz go odkręcić przed zdjęciem czopa. Śruba dociskowa mocuje tutaj rurę miedzianą:

Śruba ustalająca mocuje tutaj czop.
Kliknij tutaj, aby pobrać grafikę przełącznika prysznicowego
Jeśli nie ma śruby ustalającej, czop będzie miał gwint na końcu kranu i będzie po prostu przykręcony do ściany. Możesz go usunąć kluczem hydraulicznym. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na długość rurki miedzianej, jeśli musisz nakręcić króciec na rurę doprowadzającą wodę.

2. ODKRĘĆ KUREK ZE ŚCIANY
Następnie odkręć kurek ze ściany.
Kliknij tutaj, aby pobrać grafikę przełącznika prysznicowego
Bądź ostrożny! W przypadku oporu przerwij naprawę i wezwij hydraulika.

3. UMYJ RURĘ ZASILAJĄCĄ
Umyj i wyszlifuj rurę zasilającą.
Kliknij tutaj, aby pobrać grafikę przełącznika prysznicowego
Upewnij się, że usunąłeś wszelkie resztki mazi z rury zasilającej. Następnie umieść taśmę hydrauliczną na końcu, jeśli rura jest gwintowana.
4. WYMIEŃ NOWY DZIOBEK NA RURKĘ MIEDZIANĄ
Nakręcić rurę na gwinty rury doprowadzającej wodę.

Wymień kurek na zaworze przełączającym prysznica.
Kliknij tutaj, aby pobrać grafikę przełącznika prysznicowego
Następnie, jeśli jest ustawiony za pomocą śruby ustalającej, użyj klucza imbusowego, aby przymocować go do rury.

5. PRZETESTUJ I UPEWNIJ SIĘ, ŻE DZIAŁA!
Przetestuj nowy kurek, aby upewnić się, że zawór przełączający prysznica działa prawidłowo.
Jeśli dostanie się do instalacji wodno-kanalizacyjnej w Twoim domu wydaje się kłopotliwe po przeczytaniu tego postu, to dlatego, że tak jest! Jeśli chcesz uiścić niewielką opłatę za zgłoszenie serwisowe za naprawy i wymiany uszkodzonych systemów i urządzeń, zapoznaj się z planem gwarancji domowej. Większość napraw można wykonać za niewielką opłatą za wezwanie serwisu, o ile awaria była spowodowana normalnym zużyciem.

rehabilitacja domowa

Post A Comment