Jak zainstalować sufit napinany?

Podstawowymi zaletami sufitów napinanych jest to, że można je instalować znacznie szybciej niż inne opcje sufitów.), są łatwe i tanie w utrzymaniu, i są dostępne w różnych wykończeniach, w tym sufitach z nadrukiem! Są również bardzo trwałe, bezpieczne i niezawodne. Z tych wszystkich powodów są bardzo popularnym wyborem do wnętrz medycznych,  rekreacyjnych, takich jak bary, restauracje, baseny i siłownie.

Wybierz tkaninę

Więc zdecydowałeś się na sufit napinany, ale jakiego rodzaju tkaniny i koloru chcesz? Połysk, satyna czy matowe wykończenie? Przezroczyste czy w kształcie? A może chcesz wydrukować swój ulubiony obraz lub logo firmy na suficie? Zdecyduj się. Duży wybór jest na stronie https://www.dekodps.pl

Przygotuj pokój

Jeśli zwykle tynkujesz sufit, pokochasz ten krok. Pokój nie musi być całkowicie wyczyszczony. Być może trzeba będzie zrobić trochę miejsca, ale poza tym nie jest wymagane przygotowanie pokoju. Możesz mniej więcej rozpocząć instalację natychmiast!

Przymocuj szynę aluminiową

Twój sufit napinany jest przymocowany do pokoju za pomocą aluminiowej szyny, która jest przymocowana do wszystkich czterech ścian. Jeśli sufit ma zajmować dużą przestrzeń, aluminiowe szyny będą musiały być montowane w odstępach w poprzek sufitu, aby połączyć panele z tkaniny. Przykłady znajdziecie na stronie http://sufity.i-wro.pl

Ustaw oprawy oświetleniowe i inne systemy nad sufitem

Przymocuj platformy do opraw oświetleniowych lub innych systemów (np. Czujników dymu) do oryginalnego sufitu. Dostosuj wysokość platformy, aby łatwo było wyciągnąć odpowiednie urządzenia, takie jak światła, przez sufit i dopasować na miejscu.

Ogrzej pokój

Aby rozciągnąć tkaninę sufitową na swoje miejsce, musisz użyć ciepła, aby zwiększyć jego elastyczność. Robimy to za pomocą przenośnych grzejników gazowych.

Przymocuj sufit

Gdy tkanina osiągnie optymalną elastyczność, zostaje przymocowana do aluminiowego stojaka, najpierw w rogach.

Przeciągnij uchwyty i złączki

Pierścienie wzmacniające są przyklejane do płótna, a następnie wycinane w środku w celu wykonania otworów na oprawy oświetleniowe i inne systemy. Urządzenia są łączone z kablami, przeciągane przez otwory, a następnie sprężyny do platform urządzeń nad płótnem są włączane.

Posprzątaj

Wszelkie odciski dłoni lub ślady na płótnie na suficie usuwa się wilgotną szmatką. Twój sufit napinany jest już zainstalowany!

rehabilitacja domowa

Post A Comment