Jak znaleźć pękniętą rurę w ścianie?

Czy myślisz, że gdzieś w ścianie domu może być zepsuta rura? Odnalezienie pękniętej rury ukrytej za ścianą może być wyzwaniem, ale nie jest niemożliwe. Jeśli uważasz, że masz gdzieś uszkodzoną rurę, powinieneś spróbować ją jak najszybciej znaleźć, ponieważ wyciekająca woda może prowadzić do rozwoju pleśni. Jeśli rura jest rurą kanalizacyjną, gazy z kanalizacji mogą dostać się do twojego domu, stwarzając kolejne zagrożenie dla zdrowia. W tym tygodniu dowiemy się, jak znaleźć zepsutą rurę, a także zepsuty otwór ściekowy za ścianą w twoim domu.

Jak znaleźć uszkodzoną rurę?

Najpierw wyłącz wszystkie urządzenia i instalacje w domu, które używają wody. Oznacza to wszystko, od małego kranu po lodówkę.
Teraz sprawdź pudełko z wodomierzem. Można to znaleźć przy głównym zaworze odcinającym wodę, który znajduje się na zewnątrz domu. Czy to się porusza? Jeśli tak, to gdzieś masz przeciek. W razie potrzeby pomoże hydraulik Ursus.

Teraz, gdy już potwierdziłeś wyciek, poszukaj uszkodzeń spowodowanych przez wodę na ścianach swojego domu. Mogą to być mokre plamy, bulgocząca farba, plamy i pęknięcia w ścianie. To pierwszy krok do znalezienia wycieku, ale nie myśl, że ponieważ uszkodzenie jest w jednym miejscu, wyciek jest w tym samym miejscu. Wyciek może spływać rurą i osadzać się na ścianie.

W obszarze bezpośrednio pod uszkodzeniem przez wodę na ścianie spójrz na swoją przestrzeń do czołgania lub piwnicę. Kałuże wody lub przeciek w miejscu, w którym rury przechodzą przez podłogę, to obie wskazówki jakie daje hydraulik Białołęka.

Sprawdź odsłonięte rury w przestrzeni podziemnej i piwnicy. Jeśli są skorodowane lub na rurach jest wilgoć, wyciek jest w pobliżu. Jeśli znajdziesz pleśń lub pleśń, wyciek prawdopodobnie znajduje się tuż za ścianą w tym miejscu.

Jak znaleźć uszkodzony otwór ściekowy

Z otworami kanalizacyjnymi nos wie. Znajdź miejsce, w którym zapach jest najsilniejszy. Jest to najprawdopodobniej miejsce, w którym otwór wentylacyjny jest uszkodzony. Nie będzie wilgoci, więc zapach jest tutaj najlepszą wskazówką.

Po znalezieniu uszkodzonej rury lub odpowietrznika skontaktuj się z lokalnym hydraulikiem w Warszawie, aby go naprawić. Nawet jeśli nie możesz znaleźć przerwy, hydraulik prawdopodobnie to zrobi. Jeśli masz w domu wyciek wody lub pękniętą rurę, skontaktuj się z firmą.

rehabilitacja domowa

Post A Comment