Nowoczesne sufity napinane są jednopoziomowe: główne zalety i cechy działania

Wśród nowoczesnych metod wykańczania sufitu, najbardziej popularne  w pomieszczeniach, odgrywające koncepcyjnie akcentującą rolę. Podobnie jak podłoga i ściany, powierzchnia sufitu zasadniczo zmienia przestrzeń, zmieniając projekt. Ale jeśli wady i błędy na ścianach i podłodze można ukryć, tworząc meble lub dekoracje, powierzchnia sufitu musi być idealna, ponieważ każdy jej centymetr jest do rozważenia. Nowoczesne metody dekoracji sufitów imponują swoją różnorodnością, wśród których najpopularniejsze są sufity z powłoką napinaną.

Główne rodzaje jednopoziomowych sufitów napinanych: przegląd ogólny
Równomiernie rozciągnięta tkanina pomiędzy systemem profili aluminiowych lub z tworzywa sztucznego jest naprężoną powłoką. Ten sposób zdobienia stał się modny w latach 60-tych w Europie, a po folii polimerowej według wynalazku na kolejny poziom i zdobywając większą popularność.

Sufity jednopoziomowe są najbardziej poszukiwane ze względu na prostotę i wydajność wykonania. Sufity jednopoziomowe są najbardziej poszukiwane ze względu na prostotę i wydajność wykonania, to nowoczesne sufity napinane.

W oparciu o konstrukcje sufity są następujących typów:

Typ powłoka jednowarstwowa;
Wielopoziomowy rodzaj powłoki;
Powłoka napinająca typu schodkowego.

Wśród tej listy sufitów jednopoziomowych są najbardziej poszukiwane ze względu na prostotę i wydajność wykonania.

W zależności od użytego materiału są:

Sufity z folii PCV;
Sufity z tkaniny poliestrowej.
Wybrany materiał do pokrycia naprężenia wpłynie na wynik w integralności wstęgi. Tkanina poliestrowa wykonana jest bezszwowo i foliowo – ze szwem.

Ale jeśli masz mały obszar pokrycia, możesz spotkać całą tkaninę PVC.

Aby dokonać wyboru na korzyść powłok jednopoziomowych, należy zapoznać się ze wszystkimi cechami i cechami tego rodzaju wykończenia sufitu.

Zalety stropów jednopoziomowych to:

Łatwość instalacji, która zajmuje tylko kilka godzin i nie wymaga wcześniejszego wyrównania powierzchni;
Możliwość ukrycia defektów w suficie i różnych drutach;
Koszt znacznie niższy w porównaniu z innymi metodami wykończenia;
Minimalna wysokość „strat” ​​pomieszczenia, ponieważ konstrukcja prawie nie ma miejsca;
W szerokim zakresie;
Wodoodporność;
Na idealnej i monolitycznej powierzchni;
Długotrwała eksploatacja bez utraty podstawowych cech;
Wytrzymałość i łatwość konserwacji dzięki powłoce antystatycznej.
Wady sufitów jednopoziomowych to:

Krucha wstęga, którą można uszkodzić dowolnym ostrym przedmiotem;
Silny wpływ niskich temperatur, a co za tym idzie niemożność zastosowania powłoki w nieogrzewanym obszarze;
Folia zwiotczała z powodu nieprawidłowego montażu. Dostępne są w różnych wariantach jak na przykład https://www.dekodps.pl/sufity-gwiezdne-niebo.html.
Istotne wady mówią tylko, że osłonę montażową najlepiej pozostawić profesjonalistom, którzy udzielą gwarancji na wykonaną pracę.

Rozróżnij takie opcje sufity rodzeństwa:

Błyszczące wykonanie;
matowy;
satyna;
Okładka z nadrukiem fotograficznym.

Około 90% całej gamy tkanin elastycznych prezentowanych jest w postaci produkcji PVC, 10% stanowi udział bibułek. Dzięki temu wybór sufitu napinanego o wysokim połysku i matowym jest znacznie szerszy.

Sufity napinane matowe rodzeństwo: stylowy płaszcz bez dodatków

Powierzchnia matowa – główna różnica między okładzinami sufitowymi matowymi od innych typów sufitów podwieszanych. Ten rodzaj dekoracji przedstawia niewielka paleta kolorów – biała pościel i ton. Niektórzy producenci oferują matową czarną tkaninę.

Matowa powierzchnia sufitu doskonale imituje wyłożony płytami kartonowo-gipsowymi sufit. Matowa powierzchnia sufitu doskonale imituje wyłożony płytami kartonowo-gipsowymi sufit

Malowanie matowe symuluje idealnie wyrównane z Papier Mache i wykonane w kolorze białym – jakość wybielania, bez akcentu na uwagę.

Symulacja wybielania jest wygodna, ale jednocześnie ma wszystkie zalety sufitu napinanego.

Charakterystyka zamglenia sufitów podwieszanych:

Cena, która jest niższa w porównaniu z kosztem błyszczącego płótna;
Brak szwu na tkaninach do 5 m szerokości;
Wyższa wytrzymałość dzięki matowej fakturze.
Najczęściej spotykany kolor w palecie matowej – białej. Jego aktualność i uniwersalność oczywistości. W przeciwieństwie do wybielania sufit może zawsze myć, nie żółknie z czasem i nie luschitsya. Istnieje możliwość zastosowania we wnętrzu sufitu w kolorze czarnym matowym. Jednopoziomowe czarne, matowe płótno stylowe w biurach, kinach i kawiarniach.

Sufity napinane dwukolorowe: zastosowanie praktyczności i wskazówek projektowych

Oprócz monochromatycznego koloru na rozciągniętym płótnie istnieją sposoby łączenia kilku kolorów sufitu kompozycji. Uciekając się do tej metody w celu pogodzenia i zharmonizowania wnętrza lokalu.

Łącząc dwa kolory na suficie napinanym, można podkreślić jadalnię w kuchni i wydzielić strefę przy talerzu. Łącząc dwa kolory na suficie napinanym, można podkreślić jadalnię w kuchni i wydzielić strefę przy talerzu

Tworzenie dwukolorowych obrazów na dwa sposoby:

Złożone kolorowe obrazy na tym samym poziomie;
Montaż sufitu wielopoziomowego w innym kolorze na każdej kondygnacji.

Pierwsza metoda jest tańsza i łatwiejsza do wdrożenia, ale nie mniej funkcjonalna, ponieważ dzięki takim sufitom można zonirovatować pomieszczenie i przydzielać akcenty.

Dzięki takiej osłonie sufitu można wizualnie rozwiązać wiele problemów. Podkreśl strefę jadalną i kuchenną płytami zacieniającymi, wydzielając przestrzeń nad strefą Cinema lub żyrandolem akcentującym. Jeden z dwóch kolorów na suficie może pasować do koloru ściany, zwiększając tym samym przestrzeń wizualną. Taka metoda ma zastosowanie w łazience. Sufity dwukolorowe dają okazję do wszelkich eksperymentów. Przykładowo, czarno-biały projekt sufitu nikogo nie pozostawi obojętnym, a przy odpowiednim dopracowaniu detali będzie najbardziej stylowym elementem w całym domu.

Sufity jednopoziomowe z reflektorami

Przy stosowaniu konwencjonalnych lamp i żyrandoli w napięciu powierzchniowym występują plamy i zdeformowany wzór. Powód – nieprzestrzeganie przepisów technicznych dotyczących stosowania tkaniny sufitowej, która ma limit temperatury 80 stopni. Dlatego razem z sufitami naciąganymi można zastosować lampę o mocy 40 watów (60 – tkanka). Te wymagania spełnia samolot z reflektorami.

Odpowiedni dobór oświetlenia pozwala na łatwą zabawę światłem i uniknięcie uszkodzenia napięcia powierzchniowego sufitu. Odpowiedni dobór oświetlenia pozwala na łatwą zabawę światłem i uniknięcie uszkodzenia napięcia powierzchniowego sufitu

Wskazówki dotyczące wyboru urządzeń:

Oprawę należy dobrać z szeroką obręczą.
Lampa lepiej prowadzi prosto w dół, aby nie rozpraszać światła w przestrzeni sufitu.
Żarówki halogenowe wybrane z obrotową trzonkiem.
Do reflektorów używaj różnych typów żarówek, ale nie wszystkie nadają się do sufitów podwieszanych.

Możliwe użycie lampy:

Ponieważ lampa halogenowa (szeroko stosowana ze względu na możliwość stworzenia światła kierunkowego);
Z żarówką (o ograniczonej pojemności dla materiałów elastycznych i są używane w wilgotnych pomieszczeniach);
Lampa LED (uznana za najlepszą opcję do sufitów podwieszanych).
Odpowiedni dobór oświetlenia pozwala na łatwą zabawę światłem i uniknięcie uszkodzenia napięcia powierzchniowego sufitu.

Sufit podwieszany dla rodzeństwa z oświetleniem: różnorodność wzornictwa

Bardzo stylowe i pięknie wyglądające sufity z oświetleniem wewnątrz. Do tego źródło światła montowane jest za wstęgą bezpośrednio do sufitu głównego, jeżeli odległość od sufitu do pokrycia jest mała lub na specjalnym profilu.

Oświetlenie wewnętrzne staje się opcjonalnym wyposażeniem dodatkowym. Oświetlenie wewnętrzne staje się opcjonalnym wyposażeniem dodatkowym

oświetlenie wewnętrzne na podstawie projektu można umieścić:

Równomiernie na suficie;
Wzdłuż obwodu ścian;
Pewien wzór złożony.

Biorąc pod uwagę wymagania eksploatacyjne, powierzchnie napinające do oświetlenia wewnętrznego stosowane są (w kolejności popularności) diody LED, świetlówki oraz duralighty LED.

Wewnętrzne światło do napinania sufitu zdobi pomieszczenie, staje się opcjonalnym wyposażeniem dodatkowym i działa jako dodatkowe światło pomocnicze.

Sufit podwieszany w sypialni: jednopoziomowy i wielokolorowy
Sypialnie o przeznaczeniu funkcjonalnym dyktują określone warunki wszystkim elementom wnętrza pomieszczenia, w tym suficie.

Do sypialni w klasycznym wnętrzu pasuje sufit z matową powłoką napinającą. Do sypialni w klasycznym wnętrzu pasuje sufit z matową powłoką napinającą

Zalecenia dotyczące projektowania powłoki napinającej rodzeństwa sufitu sypialni:

W klasycznych sufitach wewnętrznych dłużej odpowiednia napinająca powłoka matowa niż z połyskiem;
Oświetlenie punktowe do sypialni LED;
W sypialni dziecięcej za pomocą wielokolorowej powłoki, podkreślając jednocześnie powierzchnię pokoju;
Popularna w żłobku instalowana pod napinaną powłoką imitującą gwiazdę;
Dla małych sypialni napięcie powłoki dla rodzeństwa jest zbawieniem. Ponieważ nie kradnie dużo miejsca na montaż i jest w stanie dopasować efekty świetlne wizualnie do pomieszczenia. Połączony sufit, składający się z kilku kolorów, możesz wybrać własny projekt za pomocą programów w Internecie lub w sklepie fotograficznym w katalogach.

Sufity jednopoziomowe Naprężenie (wideo)
Napinacz do projektowania sufitu zasługuje na uwagę i zasłużenie prowadzi na rynku dekoracji sufitów. Sufity napinane od wielu lat się nie zmieniają, dalej ewoluują wraz z branżą i zdobywają popularność Obory. Dzięki nim radykalna zmiana stylu pomieszczenia, zmieniając się z jedynym rodzajem sufitu, może zająć kilka godzin.

rehabilitacja domowa

Post A Comment