Rodzaje ogrzewania podłogowego

Zanim przejdziemy do mitów, przyjrzyjmy się najpierw różnym typom ogrzewania podłogowego.

Obecnie istnieją dwa rodzaje systemów ogrzewania podłogowego: instalacje elektryczne i instalacje hydrauliczne , które działają na ciepłą wodę. System hydrauliczny jest również dostępny w dwóch różnych infrastrukturach zwanych systemem suchym i mokrym , a różnica między nimi polega na sposobie ustawienia rur

W przypadku instalacji wodnych rury znajdują się w jastrychu, natomiast w systemach suchych w deskach podłogowych służą jako przewodniki ciepła. „Mokry” wariant hydrauliczny jest zwykle dostępny przy nowych projektach budowlanych, podczas gdy wersja sucha i układy elektryczne najlepiej nadają się do renowacji.

Teraz, gdy znasz już nieco techniczną stronę ogrzewania podłogowego, czas przyjrzeć się błędnym przekonaniom, które go otaczają.

Mit 1: ogrzewanie podłogowe jest znacznie droższe niż grzejniki

To prawda, że ​​cena instalacji ogrzewania podłogowego jest o 30% wyższa niż w przypadku tradycyjnych grzejników. Ale ogrzewanie podłogowe to inwestycja, która na dłuższą metę się opłaca. Ponieważ system jest bardziej energooszczędny i wymaga mniej konserwacji, rachunki użytkowników za energię i ogólne koszty systemu są znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnych grzejników. Usługę wykona dobrze http://hydraulik.krakow.pl/. Dokładnie i na czas.

Mit 2: Dom z ogrzewaniem podłogowym nigdy się nie nagrzewa

Chociaż prawdą jest, że ogrzewanie podłogowe nie wytwarza tak dużo ciepła, jak konwencjonalny grzejnik, generuje wystarczająco dużo ciepła, aby stworzyć komfortowe środowisko. System działa tak, aby równomiernie rozprowadzać ciepło po całej powierzchni podłogi, dzięki czemu temperatura w pomieszczeniu może osiągnąć nawet 25 ° C. Właściciele domów mogą ustawić termostat o kilka stopni niżej i mieć pewność, że nie tracą ciepła.

Mit 3: ogrzewanie podłogowe to technicznie ogrzewanie elektryczne

Oczywiście elektryczne ogrzewanie podłogowe działa na energię elektryczną, ale system hydrauliczny działa na ciepłą wodę i centralne ogrzewanie. Istnieje również możliwość podłączenia systemu podpodłogowego do pompy ciepła. Chociaż pompa ciepła wymaga trochę energii elektrycznej, opiera się również na energii odnawialnej. Ponieważ ogrzewanie podłogowe działa przy stałej, niskiej temperaturze, dodanie pompy ciepła do systemu jest idealnym wyborem.

Mit 4: Ogrzewanie podłogowe potrzebuje więcej czasu na ogrzanie domu, więc temperatura nigdy nie jest stała

Podczas gdy elektryczne ogrzewanie podłogowe działa prawie tak szybko jak grzejniki, układy hydrauliczne reagują nieco wolniej. Ale to nie znaczy, że musisz cierpieć z powodu niskich temperatur. Ważne jest, aby zobaczyć, jak skonfigurować system, aby najlepiej pasował do Twojego stylu życia i utrzymywał we wnętrzu komfortową temperaturę. Spec wykonujący usługi hydrauliczne Kraków w tym pomoże. Na przykład, jeśli masz system hydrauliczny, możesz zmienić ustawienia, aby temperatura w pomieszczeniu spadła tylko o trzy stopnie w nocy.

 

Mit 5: ogrzewanie podłogowe jest instalowane tylko w podłodze

Może to trochę zaskoczyć, ale w rzeczywistości ogrzewanie podłogowe można zainstalować poza podłogą. Można go również zamontować w ścianach lub sufitach, aby jeszcze szybciej ogrzać pomieszczenia. Ogrzewanie podłogowe nie zajmuje w sumie dodatkowej przestrzeni, dzięki czemu można je idealnie wkomponować w każde nowoczesne wnętrze.

Mit 6: Ogrzewanie podłogowe powoduje puchnięcie stóp

We wczesnych dniach ogrzewania podłogowego temperatura w pomieszczeniu mogła wzrosnąć do ponad 35 ° C, a jeśli tak było, stopy mogą puchnąć. Ale przy obecnych systemach, takie sytuacje już się nie zdarzają, zwłaszcza jeśli Twój dom jest dobrze ocieplony. W rzeczywistości połączenie ogrzewania podłogowego z pompą ciepła umożliwia systemowi chłodzenie, co jest zaletą w upalne letnie miesiące.

 

Mit 7: ogrzewanie podłogowe jest niezdrowe

Ogrzewanie podłogowe zapobiega cyrkulacji cząsteczek kurzu, które mogą powodować alergie lub choroby. Właściciele domów mogą również skorzystać z lepszej wilgotności i zdrowszego środowiska wolnego od roztoczy i pleśni, co jest szczególnie przydatne dla osób cierpiących na alergie lub problemy z oddychaniem.

Mit 8: nie można łączyć ogrzewania podłogowego z parkietem

Biorąc pod uwagę kilka czynników, bez problemu można połączyć ogrzewanie podłogowe i parkiet. Jeśli masz stabilny rodzaj drewna, który jest odporny na wilgoć i wersję wielowarstwową, w której deski mają szerokość do 15 cm, powinieneś być gotowy!

rehabilitacja domowa

Post A Comment