Jak wybrać salę weselną

Podczas przygotowań do wesele Para Młoda musi dokonywać bardzo wielu różnych wyborów, podejmować decyzje. Czasem proste i niezbyt ważne czasami takie, które mogą zadecydować o całym właściwie weselu. Taką decyzją dużego kalibru z dużą odpowiedzialnością niewątpliwie jest wybór odpowiedniej sali gdzie ma się odbyć wesele. Oczywiście każdy marzy o tym ,aby jego sala była idealna. Niesyte życie pisze różne scenariusze. Uczciwie trzeba przyznać, że ilość dostępnych sale weselnych wciąż się zwiększa. To powoduje, że mamy coraz większy wybór a do tego Internet również pomaga w wyszukiwaniu opinii. Pomimo, że wybór sale weselnych jest spory to jednak powinniśmy zarezerwować salę z odpowiednim wyprzedzeniem. Wybierając salę warto jest zwracać uwagę na kilka elementów. Postaram się tutaj nakreślić najważniejsze parametry. Warto szukać sale z sufitami napinanymi, ponieważ dzięki takiej technologii można sufit podświetlać na różne sposoby. W ekstremalnych przypadkach i przy duży budżecie można naciągnąć na tak sufit zdjęcie. Może również być to sufit lustrzany. Warto to brać pod uwagę, ponieważ tego rodzaju sufity dają duże pole manewru.

Wybieramy

Oczywiście jednym z ważniejszych elementów jest cena wynajmu sali a konkretnie stosunek ceny do ilości gości jaką może sala pomieścić. To da już nam pierwszą ważną odpowiedź. Drugim elementem wpływającym na jakość sali jest jej lokalizacja, oczywiście im jest bardziej atrakcyjna tym ceny sali weselnej będą wyższe.

Dla pary młodej oczywiście również ważnym elementem jest wygląd i wystrój samej sali jak i jej otoczenia. Nikt nie chce organizować wesele w otoczeniu obdrapanych kamienic.

To jednak nie wszystko, ważnym elementem jak planujemy gości spoza naszego miasta czy są blisko noclegi. Jakie oferuje sala menu czy jakie opcje wystroju. Trudno jest znaleźć salę, która spełnia oczekiwania w stu procentach. Warto jednak szukać takiej, która nam przypadnie do gusty, bo zła sala może pozostać na długo we wspomnieniach gości.

Od czego zacząć?

Poszukiwani odpowiedniego miejsca na wesele należy rozpocząć od ustalenia liczby gości i ich policzenia. To zapewne nam zawęzi poszukiwania. Planując 100 goście nie będziemy raczej przeglądać sal na 200 ani na 60 osób. Taka pierwsza wstępna selekcja pomoże nam wybrać wstępnie sale. Wybierając salę warto postawić na troszkę mniejszą niż za dużą. Dlaczego? Mała sala będzie dawała złudzenie, że jest pełno gości, że jest pełny parkiet. To zdecydowanie poprawi odbiór wesela.

rehabilitacja domowa

Post A Comment