Moda na Stan Up

Moda na Stan UpKażdy z nas lubi się śmiać. Od dawien dawna popularne są w naszym kraju różnego rodzaju kabarety. Zarówno taka klasyka jak Starsi Panowie czy też Piwnica pod Baranami jak i całkiem nowe. Zupełnie nowym zjawiskiem, które istnieje na naszym rynku od kilku lat jest stand up. W odróżnieniu od kabaretu, tutaj występuje zawsze jedna osoba. Do tego często wchodzi ona w interakcje z publicznością. Co idealnie się sprawdza na wszelkiego rodzaju imprezach.

Popularni standuperzy

Niewątpliwy jak w przypadku większości wydarzeń kulturalnych tak i jeśli chodzi o stand up to znajdziemy tutaj wiele gwiazd, które potrafią zgromadzić prawdziwe tłumy ludzi. Do takich najpopularniejszych należy zaliczyć  Abelarda Gizę  czy też Kacpra Rucińskiego.  Jest jednak wielu jeszcze innych doskonale bawiących publiczność jak chociażby Rafał Pacześ.
Wielką siłą Stand up jest wspomniana wcześniej integracja z publicznością i wspólna zabawa. Zazwyczaj prowadzony monolog jest w taki sposób, że opowiadając o sprawach codziennego życia wywołuje salwy śmiechu.

Czym jest stand up?

Patrząc na stand up łatwo zauważymy, że od kabaretu odróżniają go takie elementy jak brak dekoracji czy też mniejsze przykładanie uwagi do wyuczonego tekstu. W stand up artyści przykładają głównie rolę do tego, aby jak najszybciej rozśmieszyć publiczny. Ważne jest nawiązanie i utrzymanie z nią kontaktu.

Moda na stand-up była do nas z USA. Tam ich popularność jest taka jak u nas kabaretów. Jest wiele klubów, gdzie jest scena a przy niej liczne stoliki. Na tą scenę może wejść właściwie każdy i spróbować swoich sił. To powoduje, że jest to bardzo popularna rozrywka. Jeżeli chodzi o wykonawców to zdecydowanie mamy tutaj równouprawnienie.

Co prawda mężczyzn prawdopodobnie jest więcej, jednak na scenie występuje bardzo wiele kobiet.
Ja osobiście jestem wielkim fanem takiej rozrywki. Poniżej wrzucam Wam filmik z występem jednego z moich ulubionych artystów. Życzę dobrej zabawy.

rehabilitacja domowa

Post A Comment