Sześć powodów, dla których Twoja kosiarka się nie uruchamia

Nie ma nic przyjemniejszego w ciepły wiosenny dzień niż wygląd i zapach świeżo przystrzyżonego trawnika, ale co zrobić, gdy kosiarka się nie uruchamia? Jest to częsty objaw maszyny, która przez całą zimę stała w szopie lub garażu, ale nie panikuj, mamy Cię pod ochroną. Poprawka jest zwykle łatwa i można ją rozwiązać za pomocą listy sześciu typowych części i rozwiązań. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem poniżej, aby ponownie uruchomić kosiarkę.

 1. Rozrusznik ręczny
  Zepsuty rozrusznik ręczny nie będzie w stanie obrócić silnika, co oznacza, że ​​się nie włączy. Wymontuj rozrusznik i sprawdź, czy nie ma uszkodzonych elementów, takich jak koło pasowe, obudowa i sprężyna. Jeśli któryś z nich jest uszkodzony, należy go wymienić.
 2. Brudna lub uszkodzona świeca zapłonowa
  Spójrz na swoją świecę zapłonową. Jeśli wygląda na brudne, wyczyść je najlepiej jak potrafisz, włóż ponownie i spróbuj ponownie. Jeśli jest zepsuty, czas go wymienić. Generalnie świecę zapłonową należy regularnie wymieniać, często raz na sezon, w zależności od użytkowania, w ramach regularnej konserwacji. Jest to niedroga część, która sprawi, że Twoja maszyna będzie działać znacznie dłużej, gdy będzie regularnie wymieniana.
 3. Zatkany lub uszkodzony filtr powietrza
  Zatkany filtr powietrza może poważnie zmniejszyć zużycie paliwa, a nawet spowodować, że maszyna się nie włącza. Spójrz na swój filtr powietrza. Jeśli można go wyczyścić, zrób wszystko, co w twojej mocy, aby usunąć całą resztkę. jeśli nie możesz go wyczyścić lub filtr jest uszkodzony, należy go wymienić. Ogólnie zalecamy wymianę, a nie czyszczenie filtra powietrza. Podobnie jak w przypadku powyższej świecy zapłonowej, części te często się zapychają, a wymiana filtra powietrza jest tanią czynnością, która może zapobiec wielu poważnym problemom, jeśli zajmie się nimi o każdej porze roku.
 4. Zatkany lub uszkodzony filtr paliwa
  Filtry paliwa usuwają brud i okruchy z gazu, zanim dostał się on do gaźnika. Istnieją dwa główne typy filtrów paliwa: liniowe i zbiornikowe. Jeśli którykolwiek z nich zostanie zatkany, do gaźnika dostanie się zbyt mało paliwa i kosiarka nie uruchomi się. Pamiętaj, aby wymieniać tę część raz w roku, aby uniknąć tego problemu, ponieważ w przypadku dwóch powyższych zwykłych winowajców zaoszczędzisz sobie wielu kłopotów.
 5. Używanie złego gazu
  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że gaz może się zepsuć. Zwykle zobaczysz to, jeśli zostawisz gaz w maszynie przez długi czas (na przykład zostawiając kosiarkę w szopie na zimę). Sprawdź i zobacz, czy na paliwie nie ma warstwy wody, ponieważ jest to znak, że się zepsuło. W takim przypadku całkowicie opróżnij silnik i napełnij go świeżym paliwem. Wskazówka: Podczas ostatniego koszenia w sezonie dolej trochę stabilizatora paliwa do zbiornika i uruchom silnik, aż stabilizator dostanie się do gaźnika. Zapobiegnie to wielu problemom następnej wiosny.
 6. Ograniczony gaźnik
  Twój gaźnik wymaga od czasu do czasu czyszczenia. Sprawdź gaźnik za pomocą środka do czyszczenia gaźnika lub rozmontuj go, aby uzyskać dokładniejsze czyszczenie. Możesz również zainstalować nowy zestaw gaźnika, aby wymienić wszelkie uszkodzone części wewnętrzne.

Miejmy nadzieję, że dzięki tym wskazówkom Twoja kosiarka wróci do pracy i będziesz na dobrej drodze do pięknego trawnika. Baw się dobrze, bądź bezpieczny i upewnij się, że masz wszystkie potrzebne części.

rehabilitacja domowa

Post A Comment