Wszystko, co musisz wiedzieć o oszczędzaniu kosztów cateringu weselnego

Pary mogą wydać 30% lub więcej całkowitego budżetu na same opcje gastronomiczne – organizatorka imprez i właścicielka firmy zajmującej się planowaniem i projektowaniem imprez. Ale koszty wyżywienia mogą się gwałtownie zmieniać, w zależności od długiej listy czynników.

Na szczęście istnieją sposoby, aby zaoszczędzić na kosztach cateringu weselnego i kontrolować swój budżet. Tutaj eksperci branży ślubnej i prawdziwa para wyjaśniają wszystko, co musisz wiedzieć o cateringach weselnych.

Koszty wyżywienia weselnego – co je napędza

 

Te czynniki obejmują, ale nie ograniczają się do kosztu miejsca, wynajmu, personelu, baru i oczywiście samego jedzenia.

Koszty zatrudnienia i wyżywienia
Wiele cytatów jest opartych na liczbie osób, które odpowiedziały. A pary muszą zapłacić to, na co się zgodzili – nawet jeśli nie pojawi się żadna dodatkowa osoba, która pojawi się bez wystawiania głowy, według założyciela, wybierając catering na uroczystości rodzinne.

Nie przegap: ukrytych kosztów ślubu, które musisz znać

Koszty wyżywienia na podstawie terminu i lokalizacji
Ze względu na tę popularność wielu sprzedawców związanych ze ślubem, w tym firmy cateringowe, nalicza wyższe ceny w najlepszych terminach, takich jak soboty wiosną i jesienią, kiedy pogoda jest szczególnie ładna.

Chociaż większość miast  może znaleźć dostęp do dowolnej żywności w dowolnym momencie, sezonowość produktów i towarów może również wpłynąć na wzrost kosztów. W końcu, jeśli firma cateringowa musi złożyć specjalne zamówienie na konkretną żywność, zwykle pobiera opłatę od pary za przetworzenie. Dlatego konieczne jest strategiczne podejście do wyboru menu, daty ślubu i kodu pocztowego, w którym zamierzasz powiedzieć „tak”.

Styl serwowania i koszty jedzenia

Kolejną ważną decyzją jest to, jaki styl preferujesz do odbioru. Czy to obiad na talerzu? Serwowanie w stylu rodzinnym? Bufet? Co powiesz na stacje serwujące / carvingowe i opcje koktajli? Wszystko to zależy od ogólnego tematu i celu obchodów oraz zakresu kosztów.

Platerowana kolacja i podane przystawki będą kosztować znacznie więcej niż kolacja w formie bufetu, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że dodatkowy personel będzie potrzebny do udziału w wydarzeniu, aby mieć więcej rąk na pokładzie.

Jeśli zdecydujesz się na bufet lub stacje obsługujące, menu też ma znaczenie.

Jeśli masz ochotę na bar sushi lub bułeczki z homarem, warto przygotować się na kilka pytań do firmy cateringowej na temat cen rynkowych” – mówi. „To pomoże ci zorientować się, ile chcesz wydać na te opcje, zamiast być zaskoczonym faktem.

Przeczytaj więcej: Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu ślubu

Wyżywienie kosztuje dzikie karty
Niektóre firmy cateringowe mogą pobierać opłaty za rzeczy, o których możesz nie myśleć – na przykład dodatkowe kilka dolarów za kawałek ciasta – które mogą dodać więcej zer do ostatecznego rachunku.

Ważną rolę odgrywa również rodzaj ślubu, który zdecydujesz się zorganizować. Jest to szczególnie prawdziwe w dobie momentów Instagrammable, które zachęcają pary do proszenia o bardziej kreatywne ustawienia. Wyrafinowane i ozdobne preferencje zwykle wiążą się z wyższą ceną. W dostawie dobrze skorzystać z oferty gastro-crew.pl/dowoz/.

 

Wybierz to, co ludzie kochają
Biorąc pod uwagę, że zapraszasz ich na tak wyjątkowe wydarzenie życiowe, prawdopodobnie znasz swoich gości całkiem dobrze. Możesz nawet wiedzieć, jakie rodzaje potraw będą im smakować, a które nie.

Ty i Twój przyszły małżonek możecie cieszyć się wyśmienitą kuchnią. Ale jeśli twoje rodziny wolą tradycyjne pasty, Zucker sugeruje oparcie wyboru cateringu na ich palecie.

Ogranicz ograniczenia żywieniowe

Pewne ograniczenia żywieniowe są uzasadnione, na przykład z powodu nietolerancji pokarmowej lub alergii. Jednak niektóre ograniczenia okazują się droższe dla par. Jednym z nich jest czas, ponieważ napięte harmonogramy zwykle wymagają większej liczby pracowników do wydajnej realizacji.

Na przykład Zucker mówi, że kosztowne jest zamówienie 400 kawałków przystawek – i poproszenie o ich podanie w ciągu 30 minut. „Ludzie nie zastanawiają się, jak ograniczenia czasowe mogą wpłynąć na wynik finansowy, ale dodatkowy personel szybko się kumuluje” – mówi.

Zdecyduj się na lokalne składniki
Według Wheelera, oprócz bycia przyjaznym dla środowiska i oddawania hołdu lokalnemu lokalowi, pozyskiwanie lokalnych składników może skutkować znacznie niższym rachunkiem.

„Jeśli owoce morza lub specjalne mięso jest koniecznością, może być znacznie tańsze, gdy jest pozyskiwane z wybrzeża, w przeciwieństwie do konieczności znalezienia dostawcy, który może naliczyć firmie cateringowej wyższą cenę niż rynkowa, ponieważ nie jest to lokalny region”, on mówi.

Zarezerwuj catering weselny wcześnie
Bez względu na to, jak długie są Twoje zaręczyny, Francois zachęca pary do wcześniejszej rezerwacji cateringu, zwłaszcza jeśli zamierzasz wziąć ślub w szczycie sezonu letniego lub podczas weekendu wakacyjnego. Najbardziej poszukiwani szefowie kuchni i firmy mogą wyprzedawać z kilkumiesięcznym, jeśli nie letnim wyprzedzeniem.

Francois mówi, że to samo dotyczy ciasta, jeśli planujesz zamawiać z piekarni, ponieważ wiele osób pobierze opłatę za pośpiech, jeśli powiadomienie z wyprzedzeniem nie zostanie przekazane co najmniej miesiąc przed wielkim dniem.

Kompromis w sprawie innych decyzji ślubnych
Na wczesnych etapach planowania ślubu ty i twój partner powinniście ustalić budżet i porozmawiać o tym, co jest dla ciebie najważniejsze podczas uroczystości. Czy to kwiaty i dekoracje? Wystawne prezenty dla gości lub przyjęcie weselne? Marzycielska lokalizacja przy plaży? A może to jedzenie?

Jeśli to jedzenie, Cooke sugeruje przeznaczenie go na większą część budżetu i pójście na kompromis gdzie indziej. Jeśli jedzenie nie jest priorytetem, skoncentruj się na przedmiotach, które są.

Jeśli załóżmy, że kwiaty są na szczycie Twojej listy życzeń, bądź realistą, że możesz nie mieć budżetu na każdy kulinarny dzwonek i gwizdek, dzięki czemu możesz przeznaczyć więcej pieniędzy na zabójcze elementy wystroju” – mówi. „Dzięki temu zachowasz rozsądek, jeśli chodzi o wydatki na catering.

Kreatywne alternatywy dla taniego cateringu weselnego
Jeśli ty i twój partner jesteście otwarci na nietradycyjne opcje wyżywienia, możesz zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, wybierając inną trasę z jedzeniem. Od food trucków po kreatywne podejście do barów i menu – oto kilka pomysłów na rozpoczęcie burzy mózgów.

Posiłek był w formie bufetu, co niektórym się nie podobało. Ale dla nas chcieliśmy zrelaksowanej atmosfery, więc to nie był problem ”- mówi. „Uniemożliwiło nam to również płacenie za talerze z jedzeniem dla gości, którzy odpowiedzieli„ tak ”, ale się nie pojawili”.

 

Rozważ otwartą kartę
W zależności od miejsca, koszt otwartego baru na osobę może być wysoki. A kiedy myślisz o ludziach, którzy prawdopodobnie wypiją tylko jednego drinka, część tej liczby jest zmarnowana. Dlatego Pattersonowie zdecydowali się na otwartą kartę w porównaniu z liczbą na osobę.

„Barman położył to na tabliczce, za którą zapłaciliśmy pod koniec wieczoru” – mówi Anna Patterson. „Technicznie rzecz biorąc, był to open bar i był to nasz najwyższy koszt związany ze ślubem. Ale ponieważ płaciliśmy tylko za to, co zostało skonsumowane, koszt był rozsądny, a jednocześnie zapewniał luksus alkoholu, bez żadnych kosztów dla gości ”.

Jak znaleźć niesamowitą firmę cateringową na wesele
Możesz mieć wiele opcji, ale ograniczasz swoją listę do najlepszych z najlepszych firm cateringowych w Twojej okolicy? Nie takie łatwe zadanie. Aby znaleźć odpowiednie dopasowanie do uroczystości weselnej, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

 

rehabilitacja domowa

Post A Comment