Zanim zadzwonisz do całodobowego hydraulika


Awaria hydrauliczna może zdarzyć się każdemu i może się zdarzyć w dowolnym momencie – w tym w środku nocy lub w weekendy świąteczne. Kiedy wchodzisz do łazienki w środku nocy, jesteś podmokły i widzisz, że twoje skarpetki nasiąkają wodą z rury spustowej, może być kuszące, aby zadzwonić do pierwszego hydraulika ratunkowego, jaki możesz znaleźć. Hydraulik zawsze pomoże.

Ale 24-godzinni hydraulicy naliczają ogromne opłaty, a prawda jest taka, że ​​wiele problemów z hydrauliką może poczekać do godziny otwarcia biura rano – pod warunkiem, że wiesz, co zrobić, kiedy nagły wypadek się ujawni.

Wyłącz wodę

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, to odciąć wodę, aby zapobiec dalszym szkodom. Kiedy woda wyraźnie wypływa z urządzenia, takiego jak toaleta lub kran, wyłącz dopływ wody do tego urządzenia. Jeśli nie możesz zidentyfikować źródła lub jeśli urządzenia nie mają działających zaworów odcinających, możesz wyłączyć dopływ wody do całego domu za pomocą wodomierza. Upewnij się, że ty i każdy członek rodziny wiecie, gdzie znajdują się zawory odcinające uchwytu i gdzie znajduje się wodomierz i główny zawór odcinający.

Zdiagnozuj problem

Oceń pilność naprawy przed wykonaniem jakichkolwiek połączeń. Jeśli jest to przelewająca się toaleta, wyłączenie wody zatrzyma uszkodzenie, a naprawa może poczekać, dopóki się nie spłuczesz. I prawie jakikolwiek inny zlokalizowany problem może zwykle poczekać do rana, pod warunkiem, że możesz wyłączyć wodę w obszarze problemu i mieć inne urządzenia, które mogą stać przez krótki czas. Na przykład zlew łazienkowy, który wycieknie w piątkową noc, może poczekać do poniedziałku rano na standardowego hydraulika, pod warunkiem, że możesz odciąć wodę i mieć drugą łazienkę lub zlew kuchenny, którego można użyć w międzyczasie. Możesz uniknąć płacenia składki za połączenie serwisowe w środku nocy lub w niedzielę lub święto, jeśli możesz to zrobić do czasu wznowienia regularnych godzin pracy.

Główny problem? Skontaktuj się z firmą wodociągową

Nie zakładaj, że będziesz odpowiedzialny za naprawę. Jeśli problem dotyczy przerwy w dopływie wody z linii głównej, przerwy w linii serwisowej, zatkania kanalizacji lub problemów z włazem do kanalizacji, twoje pierwsze połączenie powinno odbyć się z miejskim oddziałem wodociągowym lub kanalizacyjnym. Firma wodociągowa czasami oferuje 24-godzinny serwis w odpowiedzi na te sytuacje awaryjne. Najpierw skontaktuj się z nimi, aby zobaczyć, co obejmują, i zaplanować wszelkie kwalifikujące się naprawy.

Wykonywanie telefonów alarmowych

Jeśli awaria hydraulika nie może poczekać, przygotuj się, kiedy zadzwonisz do 24-godzinnego hydraulika. Spróbuj jak najdokładniej zidentyfikować problem i zanotuj, co działa, a co nie. Jeśli toaleta przepełnia się , sprawdź, czy nie dotyczy to również innych urządzeń w domu. Przygotuj listę pytań, zanim zadzwonisz.

  • Zadzwoń do kilku hydraulików. Uzyskaj kilka ofert, zanim zaplanujesz faktyczną rozmowę serwisową; wszystkie hydrauliki awaryjne są drogie, ale zakres cen może być znaczny.
  • Podaj szczegółowe informacje o problemie. Im więcej szczegółów podasz hydraulikowi przez telefon, tym lepiej będą mogli oszacować koszt naprawy.
  • Poproś o wycenę połączenia serwisowego. Awaryjne hydraulicy pobierają opłatę tylko za wyjście poza godzinami pracy, nawet jeśli naprawa jest bardzo niewielka. Zapytaj o minimalny koszt z wyprzedzeniem. Czasami opłaty te są uwzględniane w koszcie pracy, jeśli naprawa okaże się znaczna.
  • Zapytaj o kosztorys naprawy. Nie wszyscy podają wycenę przez telefon, ale możesz mieć pojęcie o kosztach, jakie możesz ponieść. Opisz scenariusz (np. Zatkaną toaletę lub pękniętą rurkę) i zapytaj o koszt naprawy.
  • Poproś o rozmowę z hydraulikiem. Po skontaktowaniu się z automatem zgłoszeniowym poproś najpierw o pomoc hydraulika dyżurnego, aby uzyskać lepszą wycenę.
rehabilitacja domowa

Post A Comment