Zespół czy dj na wesele?

Dobry Dj potrafi rozkręcić imprezę.

Dylemat zawarty w temacie przechodzi każdy kto planuje przyjęcie weselne. Zarówno dj jak i zespół mają swoje wady oraz zalety. W tym artykule postaram się Wam przybliżyć obie te oferty. Na którą Wy się zdecydujecie?

Wesele bez muzyki odbyć się nie może. Nie jest to żadną nowością. Od kilku lat jednak obserwujemy nowy trend w obsłudze muzycznej przyjęć weselnych. Coraz więcej młodych par decyduje się na zatrudnienie dja zamiast tradycyjnej kapeli.

Zastanówmy się co jest tego powodem.

Wesele to nie tylko msza, piękne zdjęcia ale też huczna impreza.

Dj weselny – zalety:

  • mniejszy koszt (zarówno samej obsługi jak i wyżywienia/zakwaterowania)
  • oryginalne wykonania znanych przebojów
  • najczęściej krótsze przerwy
  • najczęściej prowadzenie zabaw oczepinowych (i nie tylko)

Zespół weselny – zalety:

  • muzyka na żywo (nieznane covery)
  • biesiada za stołami
  • marszówka pod domem panny młodej

Musimy pamiętać też o tym, że są dje i są „dje”, podobnie jest z zespołami. Nie ma stuprocentowej odpowiedzi na pytanie czy lepszy jest dj na wesele czy zespół. Na pewno kierując się aspektem cenowym dj wypada ciekawiej. Najdrożsi dje mają ceny porównywalne do bardzo przeciętnych zespołów.

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych usług ślubnych (foto, wideo, catering, dom weselny) najlepiej kierować się opiniami innych osób. Opiniom w internecie nie należy ufać w 100% ale znajomych już można.

Istnieje też wiele ofert „łączonych” w których np. dj weselny prowadzi przyjęcia razem z akordeonistą lub zespół weselny zabiera ze sobą dja. Takie oferty nie należą do najtańszych ale mogą być świetnym kompromisem, który zadowoli wszystkich naszych weselników.

A Wy? Jesteście już po weselu? A może zaczynacie jego planowanie? Na jaką formę oprawy muzycznej się zdecydowaliście?

rehabilitacja domowa

Post A Comment