Jaka jest różnica między komornikami a windykatorami?

Coś, o co często jesteśmy pytani, to korzystanie z usług komorników i windykatorów, aby skłonić Cię do spłaty długu. Chociaż obaj mogą odwiedzać cię w domu, komornicy i komornicy są w rzeczywistości bardzo różni.

Ważne jest, aby wiedzieć, że komornik nie ma żadnych specjalnych uprawnień do ściągnięcia długu, podczas gdy komornik ma .

Tutaj omówimy, co każdy może zrobić iw jakich sytuacjach może zostać wykorzystany do ściągnięcia długu. To jest przykładowa strona komornika http://komornikbobek.pl/.

Co to jest komornik?


Obecnie komornicy są oficjalnie nazywa środki egzekucyjne . Jednak wielu z nas nadal nazywa ich komornikami.

Komornik lub komornik ma ustawowe uprawnienia do ściągnięcia długu. Niektórzy komornicy pracują w imieniu firm prywatnych, niektórzy są samozatrudnieni, a niektórzy pracują dla samorządu.

Komornicy zbierają rzeczy, takie jak wyroki sądu okręgowego (CCJ), zaległości podatkowe, mandaty parkingowe i zaległości alimentacyjne na dzieci.

Komornicy mają prawo do odwiedzania Twojej nieruchomości oraz usuwania i sprzedaży Twoich towarów w celu spłaty długu. Te uprawnienia oznaczają, że tego rodzaju długi są bardziej priorytetowe niż inne długi.

Co to jest windykator?
Komornik działa w imieniu wierzyciela lub firmy windykacyjnej . Można ich również nazwać poborowym lub agentem terenowym. Pomoże, kiedy mamy problemy z odzyskaniem naszych pieniędzy. Warto zaczynać biznes z zapasem gotówki https://kreatywnagranda.pl/index.php/rozpoczecie-dzialalnosci-na-solidnych-podstawach-finansowych/

Czasami list wierzyciela będzie zawierał wzmiankę o wizycie windykatora w Twoim domu . Ale prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest w rzeczywistości dość małe.

Może to być spowodowane faktem, że agenci windykacji nie mogą faktycznie zabrać niczego z Twojej nieruchomości, tak jak może to zrobić komornik. Jedyne, co mogą zrobić, to poprosić Cię o ustalenie spłaty zadłużenia. Kluczowym słowem jest tutaj poproś, a nie siła.

Obejrzyj: Współpraca z windykatorami

Martwisz się o komorników lub windykatorów?
Potrzebujesz porady dotyczącej zadłużenia?
Bezpłatne porady dotyczące zadłużenia online są już dostępne
Uzyskaj pomoc dotyczącą zadłużenia
Kiedy komornik może odzyskać dług?
W większości przypadków komornik może zostać wysłany do Twojej nieruchomości dopiero po wniesieniu sprawy do sądu – albo za pośrednictwem sądu pokoju, Sądu Wyższego lub Sądu Okręgowego, w zależności od zadłużenia – w zależności od zadłużenia.

Nawet wtedy komornik zazwyczaj angażuje się tylko wtedy, gdy zignorowałeś korespondencję z sądu lub nie udało Ci się ustalić płatności, na którą każdy może się zgodzić.

Kiedy windykator może odzyskać dług?


Windykatorzy mogą pracować w imieniu firm windykacyjnych lub w wewnętrznym zespole windykacyjnym na rzecz Twojego wierzyciela. W niektórych przypadkach firma windykacyjna pobierze dług w imieniu pierwotnego wierzyciela po przekazaniu długu .

Agencje windykacyjne wykupują również długi od wierzycieli. Większość długów zostanie sprzedana firmie windykacyjnej tylko wtedy, gdy posiadacz konta zalega z płatnościami.

Jeśli nie masz pewności, kto jest właścicielem jednego z Twoich długów, zadzwoń do pierwotnego wierzyciela, aby sprawdzić, co się dzieje. Będą w stanie poinformować Cię, komu powinieneś dokonywać płatności.

Ile razy może odwiedzić komornik?


Nie ma formalnego ograniczenia liczby wizyt komornika. Zwykle dzwonią kilka razy i ostatecznie zwracają nakaz sądowi lub władzom lokalnym, jeśli nie mogą wejść na twoją własność lub przejąć kontroli nad towarami.

Jeśli uważasz, że komornik Cię nęka, odwiedzając Twoją nieruchomość zbyt często, możesz złożyć skargę. Dowiedz się, jak składać skargi komornicze .

Jakie długi mogą ściągać komornicy?
Zadłużenie komorników jest zróżnicowane.

Skupmy się na razie na komornikach sądowych. Ten rodzaj komornika może pobrać większość rodzajów długów, które możesz pożyczyć osobie fizycznej lub firmie.

Może się to jednak zdarzyć tylko wtedy, gdy wierzyciel złożył wniosek o CCJ, a Ty nie zapłaciłeś kwoty, którą nakazał Ci sąd.

Inni komornicy mogą ściągać różne długi, które możesz być winien rządowi lub władzom lokalnym, w tym:

Co mogą zrobić komornicy?
Komornicy mogą cię odwiedzić tylko po wysłaniu listu z informacją, że przyjdą. Pismo to nazywa się zawiadomieniem o wykonaniu i powinno zostać dostarczone siedem dni przed wizytą . Zezwalając na weekendy, oznacza to, że powinieneś mieć co najmniej 9–10 dni na spłatę całości zadłużenia lub uzgodnienie spłaty zadłużenia w ratach. Jeśli tego nie zrobisz, odwiedzi Cię komornik.

Komornik może wejść do Twojego domu tylko przez drzwi i w spokojny sposób za Twoją zgodą. Muszą ci powiedzieć, kim są i dlaczego tam są. Komornicy nie mogą użyć siły, aby wejść do domu lub wyważyć drzwi. Nie mogą przepychać się obok ciebie, aby wejść do środka, ani wejść do domu, jeśli jest tam tylko dziecko w wieku poniżej 16 lat.

Kiedy już znajdą się na miejscu, mogą zacząć sporządzać listę towarów, które później mogą zabrać do sprzedaży na aukcji.

W przypadku większości rodzajów długów komornicy nie mogą wtargnąć do twojego domu i w większości przypadków zalecamy, aby ich nie wpuszczać .

Jeśli jednak komornik pobiera karę grzywny , może użyć siły, aby dostać się do Twojego domu. Będzie to miało miejsce tylko w ostateczności, a uprawnienie to jest bardzo rzadko wykorzystywane – komornicy przy pierwszej wizycie przymusowej tylko cztery razy w całym kraju w okresie od kwietnia 2014 do grudnia 2015.

Komornicy zbierający długi w siedzibie firmy mają szersze uprawnienia do wymuszania wejścia, więc jeśli jesteś samozatrudniony i posiadasz sklep lub warsztat, mogą się włamać.

Jeśli u twoich drzwi jest komornik, możesz zamknąć drzwi i porozmawiać z nim przez skrzynkę na listy lub okno na piętrze, jeśli wolisz.

Jeśli komornik przychodzi do twojego domu, zwykle sporządza listę rzeczy wartościowych, które możesz sprzedać, aby spłacić długi. Tutaj dowiesz się, co komornicy mogą zabrać z Twojego domu . Zwykle nie zabierają przedmiotów od razu i dają szansę spłaty długu w ramach tak zwanej „umowy dotyczącej towarów kontrolowanych”.

Jeśli nie dokonasz uzgodnionych płatności, komornicy mogą wrócić po towary, które wystawili. Zostaną one następnie sprzedane, aby zebrać pieniądze na spłatę zadłużenia. Należy wspomnieć, że jeśli komornik był już w Twoim domu i sporządził listę towarów, może użyć siły, aby wejść podczas następnej wizyty.

Co mogą zrobić windykatorzy?
Komornicy nie mają żadnych specjalnych uprawnień, które mogłyby im pomóc w ściągnięciu długu.

Może się okazać, że kontaktują się z Tobą telefonicznie i listownie, jednak w niektórych przypadkach mogą również odwiedzić Twój dom.

Jeśli windykator pojawi się w Twoim domu, nie musisz otwierać mu drzwi ani wpuszczać go. Jeśli poprosisz ich o wyjście, muszą odejść, nie mogą też nic zabrać z Twojego domu.

Jeśli porozmawiasz z windykatorem, musi on okazać Ci dowód tożsamości, jeśli o to poprosisz. Mogą tam poprosić Cię o spłatę zadłużenia, ale wtedy nie musisz tego robić. Jeśli wolisz, możesz to zrobić przez telefon bezpośrednio z wierzycielem, aby mieć kontrolę nad kwotą, jaką możesz zaoferować do zapłaty.

Jeśli dokonujesz płatności gotówkowej na rzecz windykatora, upewnij się, że otrzymałeś pokwitowanie i zatrzymaj je.

Bezpłatne porady dotyczące zadłużenia
Jeśli martwisz się o komorników lub komorników, skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatne porady dotyczące zadłużenia .

Jeśli nie masz pewności, czy Twój wierzyciel korzysta z usług komornika, czy windykatora, zadzwoń do niego, aby dowiedzieć się, co się dzieje, a będą mogli Cię o tym powiadomić.

Jeśli otrzymywałeś listy od firmy windykacyjnej grożącej skorzystaniem z usług komorników przed podjęciem jakiegokolwiek postępowania sądowego o spłatę długu, warto złożyć formalną skargę .

60-sekundowy test długu: wypróbuj nasz tester długu
Jeśli martwisz się długiem, który został przekazany komornikowi lub firmie windykacyjnej, możesz potrzebować pomocy z finansami. Odpowiadając na kilka prostych pytań, będziemy w stanie stwierdzić, czy potrzebujesz porady dotyczącej zadłużenia.

Odpowiedz na poniższe pytania, a pomożemy Ci zrozumieć, jak blisko jesteś problemu z długiem i zasugerujemy, jakie mogą być Twoje dalsze kroki.

rehabilitacja domowa

Post A Comment