Opalone warszawianki

Piękna opalenizna jest świetną ozdobą naszej skóry. Niestety nie każda osoba może cieszyć się piękną, złocistą skórą, a to wszystko może być spowodowane różnymi okolicznościami. Niektóre osoby mają duże trudności w opalaniu się ze względu na jasną karnację i skłonność do poparzeń słonecznych, jeszcze inne osoby mają uczulenie na światło słoneczne. Powodów przez które nasza skóra pozostaje blada pomimo pięknego słońca za oknem jest wiele. Jednak wszystkim osobom z takim właśnie problemem, naprzeciwko wychodzą salony kosmetyczne, które oferują różne zabiegi opalania, które są coraz bardziej popularne zarówno wśród osób młodych jak i wśród starszych kobiet. Na zabieg ten w większości uczęszczają kobiety, chociaż wśród klientów możemy odnaleźć również nielicznych mężczyzn.

Istnieje pewna grupa osób, które unikają światła słonecznego, aby chronić swoją skórę przed zmarszczkami. Udowodniono, że światło słoneczne powoduje przyspieszenie starzenia się skóry, jednak nie należy zapominać że promienie świetlne są nam niezbędne do syntezy cholekalcyferolu czyli witaminy D. Istnieje wiele alternatywnych możliwości, dzięki którym nasza skóra będzie miała pięknie złocisty kolor. Jednym z nich, najpowszechniejszym są balsamy brązujące oraz samoopalające spraye oraz kremy. Sposób ten posiada zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Jest to metoda bezpieczna dla naszej skóry i przy dokładnej aplikacji wygląda bardzo naturalnie. Ogromną wadą jest bardzo szybkie ścieranie takiego rodzaju opalenizny oraz powstawanie nieestetycznych smug.

Kolejnym sposobem jest opalanie na solarium. Do dziś na zabiegi takie uczęszcza sporo osób. Daje to efekt naturalnej opalenizny. Jeśli zabiegi te wykonywane są stopniowo, zaczynając od kilu minut są one bezpieczne dla naszego zdrowia. Jednak wiele osób nie przestrzega tych zasad i pragnie aby efekty były widoczne już po pierwszym zabiegu. Zbyt długie przebywanie w solarium grozi rozwinięciem czerniaka skóry i innymi chorobami. Najnowszą metodą jest opalanie natryskowe, które wykonywane jest w profesjonalnych miejscach. W Warszawie istnieją świetne salony kosmetyczne (lista na Świat Urody), które można znaleźć pod hasłem : kosmetyczka Warszawa. Wykonywany zabieg ma bardzo długotrwałe efekty i jest on całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia.

Jedna myśl na temat “Opalone warszawianki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>