Zaprowadź swoje stopy do kosmetyczki w Kielcach – one też chcą być piękne!

Pielęgnacja ciała wymaga systematyczności i czasu, którego w codziennym nawale obowiązków ciągle brakuje. Zwykle cierpią na tym przede wszystkim stopy, które przez wiele osób są traktowane po macoszemu. Jedynie w okresie letnim dba się o ich wygląd, ponieważ w sandałkach trudno ukryć ich mankamenty. Tymczasem stopy wymagają uwagi przez cały rok i jeśli nie ma się czasu na ich pielęgnację, warto od czasu do czasu zafundować im kompleksowe zabiegi u profesjonalisty.

Zabiegi upiększające dla stóp

Podstawowym zabiegiem na stopy oferowanym przez każdy salon kosmetyczny, także te w województwie świętokrzyskim jest pedicure. Ten tradycyjny polega zwykle na ścieraniu frezarką zrogowaciałego naskórka, przycięciu paznokci i usunięciu nieestetycznych skórek wokół nich oraz ewentualnym pokryciu płytek lakierem. Niektóre gabinety oferują jednak bardziej rozbudowany zabieg. Często przed użyciem frezarki stosuje się peeling kwasami owocowymi lub moczenie stóp w solach w celu zmiękczenia naskórka. Nowocześniejszą metodą jest zastosowanie specjalnych skarpetek nasączonych kilkoma substancjami aktywnymi, które oprócz właściwości zmiękczających mają dodatkowo działanie przeciwgrzybicze, łagodzące oraz zapobiegające uszkodzeniom skóry podczas dalszych zabiegów. Z kolei po zakończeniu pedicure profesjonalna kosmetyczka z Kielc często proponuje maseczkę odżywczą oraz masaż relaksujący stóp. Jeśli chodzi o malowanie paznokci klientki mają zwykle zapewnioną tak samo szeroką ofertę jak w przypadku manicure, czyli mogą zdecydować się na użycie tradycyjnego lakieru w ulubionym kolorze lub lakieru akrylowego, czy hybrydowego.

Zabiegi medyczne na stopy

Coraz więcej gabinetów kosmetycznych, w tym również kosmetyczki w Kielcach wzbogacają swoją ofertę pielęgnacji stóp o zabiegi medyczne. Polegają one na rozwiązaniu takich problemów, jak odciski i modzele, pękająca skóra na piętach, wrastające paznokcie itp. Osoby mające poważniejsze dolegliwości mogą wybrać się do gabinetu oferującego konsultacje z profesjonalnym podologiem, który zajmuje się między innymi:

• Korygowaniem zniekształceń palców u stóp poprzez dobranie odpowiedniej ortezy,

• Leczeniem grzybicy stóp,

• Pielęgnacją tzw. stopy cukrzycowej,

• Rekonstrukcją uszkodzonej płytki paznokcia.

Warto dodać, że podologia bardzo dynamicznie się rozwija ze względu na rosnące zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi. Bardzo często dopiero podczas zabiegów upiększających kosmetyczka wskazuje problemy wymagające interwencji podologa, dlatego też i z tego względu warto od czasu do czasu zabrać swoje stopy do salonu piękności.

Jedna myśl na temat “Zaprowadź swoje stopy do kosmetyczki w Kielcach – one też chcą być piękne!”

  1. Prawda jest taka, że o pielęgnacji stóp zazwyczaj się zapomina, przynajmniej ja tak mam, a wystarczyłoby chociaż krem nałożyć na noc i efekty byłyby zupełnie inne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>