Bolesne miesiączkowanie

Bądźmy szczerzy – nie ma okresu, który nie wiązałby się z pewnym bólem. Skurcze menstruacyjne to normalny efekt uboczny zrzucania podszewki macicy. Nawet jeśli kobieta nie opisuje swoich okresów jako bolesnych, skurcze są normą. Co jeśli ból miesiączki wydaje się nieco za duży? Czy to oznacza, że ​​jesteś słaby i musisz założyć majtki swojej dużej dziewczynki? A może ból miesiączkowy może sygnalizować prawdziwy problem? Każda z tych opcji wydaje się mniej niż przyjemna, więc odłóżmy je na bok. Na razie chcielibyśmy skupić się na faktach związanych z bólem miesiączkowym. Wiele można dowiedzieć się na ten temat u lekarza doktor.waw.pl.

Ból każdego okresu jest określany jako bolesne miesiączkowanie . Może opisywać łagodny ból pleców i brzucha, który niektóre kobiety odczuwają kilka dni przed rozpoczęciem miesiączki, lub może opisać rodzaj bólu, który podwaja cię i sprawia, że ​​pozostajesz w łóżku przez dzień lub dwa. Tym bolesnym odczuciom może towarzyszyć zmęczenie, nastrój, obrzęk lub wzdęcie brzucha oraz tkliwość piersi.

Ból wywołany miesiączką

Bolesne miesiączkowanie może być stanem pierwotnym lub wtórnym.

Pierwotne bolesne miesiączkowanie to ból wywołany miesiączką. Ten stan jest bezpośrednio związany ze skurczami macicy, gdy zrzuca ona podszewkę. W tym czasie zmniejsza się krążenie w macicy, co może dodatkowo zaostrzyć ból menstruacyjny. Pierwotne bolesne miesiączkowanie jest zwykle odczuwalne w dolnej części brzucha i pleców. Niektóre kobiety wyczuwają również ból w przedniej części ud i mogą również odczuwać mdłości, gdy skurcze macicy są najbardziej intensywne.

Wtórne bolesne miesiączkowanie to termin, który lekarze używają do opisania bólu okresu, który nie jest bezpośrednio związany z skurczami macicy. Ten rodzaj „bólu miesiączkowego” może wystąpić w dowolnym momencie cyklu. Może to pokrywać się z dłuższymi lub cięższymi okresami i może wystąpić przy bolesnym stosunku. Ten rodzaj bólu miesiączkowego może wskazywać na coś tak niewielkiego jak infekcja miednicy lub coś tak niepokojącego jak endometrioza .

Jeśli doświadczasz bólu miesiączkowego, który nie zmniejsza się w przypadku strategii takich jak przyjmowanie bez recepty środków przeciwbólowych lub gorącej kąpieli skontaktuj się z ginekologiem. Nie musisz martwić się bólem miesiączkowym, ale warto skonsultować się z ginekologiem, aby odkryć potencjalną przyczynę tego objawu.

rehabilitacja domowa

Post A Comment