Jak przycinać i strzyc włosy w domu?

Chcesz przycinać lub strzyc kręcone włosy w domu, ale nie wiesz, od czego zacząć? O ile zawsze wskazane jest, aby zrobić to profesjonalista fryzjerski, istnieje wiele powodów, dla których możesz zdecydować się zrobić to sam.

Strzyżenie kręconych włosów różni się od strzyżenia prostych włosów. Niektórzy styliści włosów mogą nie wiedzieć, jak przyciąć kręcone włosy i sprawić, że będziesz wyglądać nierówno. Jeśli doświadczyłeś tego wcześniej, wiesz, jak bardzo może to być frustrujące. Styliści włosów, którzy specjalizują się w kręconych włosach, również zwykle pobierają więcej, co może sprawić, że wycieczka do salonu będzie kosztowna, jeśli masz napięty budżet.

Bez względu na powód, oto kilka wskazówek, jak przycinać lub strzyc kręcone włosy w domu. Polecam też artykuł messy bun, czyli jak zrobić modny luźny kok.

Przycinanie a strzyżenie, jaka jest różnica?

Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowych informacji na temat strzyżenia kręconych włosów, musisz zrozumieć różnicę między przycinaniem a przycinaniem. Strzyżenie odnosi się do strzyżenia włosów w celu stylizacji. Polega na usuwaniu włosów według określonego wzoru w celu uzyskania określonej stylizacji.

Z drugiej strony, przycinanie odbywa się w celu konserwacji i odcina się tylko centymetr lub dwa włosów. Ma to na celu utrzymanie aktualnej fryzury i odcięcie rozdwojonych końcówek. Przycinanie co około trzy miesiące sprawia, że ​​włosy wyglądają zdrowo i zdrowo.

Czy lepiej strzyc kręcone włosy na mokro czy na sucho?

Jako początkujący lepiej strzyc kręcone włosy na sucho. W przeciwieństwie do prostych włosów, kręcone włosy zachowują się inaczej w zależności od tego, czy są mokre, czy suche. W rezultacie przycinanie mokrych kręconych włosów może prowadzić do nierównego cięcia, ponieważ możesz z łatwością obciąć więcej, niż zamierzałeś.

Jakie cięcie jest lepsze dla kręconych włosów?

Nie ma jednego uniwersalnego rozmiaru, jeśli chodzi o kręcone włosy. Najlepszy krój zależy od kształtu Twojej twarzy i rodzaju loków. To powiedziawszy, najczęstsze rodzaje cięć to cięcie na długość ramion, cięcie na bob i cięcie warstwowe.

Czy kręcone włosy należy ciąć warstwami?

Cięcie kręconych włosów warstwami daje jaśniejszy, bardziej wyrazisty wygląd. Efekt nakładania warstw różni się w zależności od rodzaju loków, rodzaju strzyżenia i gęstości włosów. Podsumowując, decyzja o strzyżeniu włosów warstwami zależy od osobistych preferencji i stylu, który chcesz osiągnąć.

rehabilitacja domowa

Post A Comment