Pięć wskazówek, jak wybrać idealnego ginekologa na ciążę

Posiadanie dobrego ginekologa, który będzie nam towarzyszył podczas ciąży, może znacznie poprawić nasze wrażenia. Wręcz przeciwnie, posiadanie osoby, z którą nie czujemy się komfortowo, może sprawić, że te wizyty, aby dowiedzieć się więcej o naszym dziecku, nie będą tak przyjemne, jak sobie wyobrażamy.

Dlatego bardzo ważne jest, aby mieć dobrego ginekologa. Albo dlatego, że jeszcze nie wybrałaś lub zdecydowałaś się go zmienić, dzielę się kilkoma wskazówkami, jak znaleźć i wybrać idealnego ginekologa, który będzie Ci towarzyszył w ciąży .

Przed wyborem poszukaj kilku opcji

Staranny wybór ginekologa jest ważny, ponieważ jest to pracownik służby zdrowia, który będzie Ci towarzyszył i prowadził przez cały okres ciąży. Jeśli masz już taki, z którym czujesz się komfortowo, świetnie! Ale jeśli jeszcze go nie masz lub nie czujesz się komfortowo przy obecnym , powinieneś zwrócić szczególną uwagę podczas wyszukiwania.

Dla każdej kobiety jest idealny ginekolog żoliborz, więc pierwszym krokiem, który polecam, jest poszukanie kilku opcji, aby mieć możliwość odpowiedniego wyboru i zbadania każdej z nich.

Poszukaj informacji na jego temat

Obecnie wielu lekarzy ma własne sieci społecznościowe, aby być bliżej swoich pacjentów, istnieją nawet portale typu katalogowego, takie jak ZnanyLekarz.pl, w których można przeczytać komentarze i oceny innych pacjentów, którzy konsultowali się z lekarzami tam przebywającymi.

Prawdopodobnie robiąc szybkie wyszukiwanie w Google, znajdziesz odniesienie do niego, które da ci przewodnik po usługach, które oferuje, a także opinie ich pacjentów. Pomoże w takich problemach jak na przykład leczenie nadżerki warszawa.

Poproś znajomych lub znajomych o polecenia

To dla mnie bardzo ważna kwestia. Choć oczywiście opinie innych osób pomogą nam zorientować się, jakie leczenie i usługi oferują, wymarzony ginekolog może otrzymać skierowanie od znajomego lub krewnego .

W moim przypadku na przykład musiałem zmienić ginekologa w połowie ciąży, ponieważ ten, z którym byłam, nie potraktował wystarczająco poważnie dyskomfortu, który miałam, co ostatecznie skłoniło mnie do zasięgnięcia drugiej opinii i wykryło infekcję dróg moczowych , która z brak leczenia mógł mieć poważne konsekwencje.

Po tym doświadczeniu skonsultowałam się z kilkoma znajomymi, którzy polecili mnie mojemu obecnemu ginekologowi iz którym jestem bardziej niż zadowolona i przede wszystkim bardzo komfortowa.

Przekonaj się, że pasuje to do twoich przekonań i zainteresowań

Innym aspektem, który powinieneś wziąć pod uwagę, jest znalezienie ginekologa, który jest na tej samej stronie, co Ty , czyli zgadza się i wspiera Cię w decyzjach oraz broni Twoich interesów, o ile są one najlepsze dla Ciebie i Ciebie. niemowlę.

Chociaż większość ginekologów, którzy towarzyszą Ci w ciąży, jest bardziej swoistym przewodnikiem, ważne jest, aby umożliwili Ci podjęcie decyzji, aby Cię wysłuchali i dali Ci swobodę wyboru szczegółów Twojego porodu , np. Umożliwienia Ci wykonania planu porodu , między innymi.

Najważniejsze: żebyś czuł się komfortowo

Dla mnie z tych pięciu punktów, którymi się z wami dzielę, jest najważniejszy. Znalezienie ginekologa, który Cię wspiera, który Cię wysłucha iz którym czujesz się komfortowo, zadając absolutnie wszystko , jest jak znalezienie kopalni złota lub wygrana na loterii.

W ciągu całego mojego życia reprodukcyjnego przeszedłem przez trzech ginekologów. Pierwszy, który znalazłem przypadkowo w książce telefonicznej i tak po prostu poszedłem, bez odniesień, opinii i czegokolwiek. To było złe pierwsze doświadczenie. Nie wiem, czy trzy razy, kiedy z nią byłam, miała zły dzień, ale jej leczenie nie było miłe i za każdym razem, gdy ją o coś pytałam, czułam się, jakby traktowała mnie jak głupka.

Kiedy zaszłam w ciążę z córką, znalazłam już drugiego ginekologa. Bardzo profesjonalny i przede wszystkim bardzo przyjazny. Ale fakt, że nie przywiązywałam tak dużej wagi do swoich dolegliwości i to, co już wam powiedziałam, sprawiło, że zmieniłam swojego ginekologa.

Dziś jestem z ginekologiem, z którym mam nadzieję zostać na całe życie. Jest niezwykle profesjonalny, bardzo uważnie mnie słucha i cierpliwie wszystko mi tłumaczy. Poza tym ma świetne poczucie humoru i nie ma tematu, o którym nie rozmawialibyśmy ze sobą z całkowitą pewnością siebie. To sprawia, że ​​czuję się wysłuchany i żadna z moich wątpliwości nie jest śmieszna , w przeciwieństwie do tego pierwszego ginekologa.

Z własnego doświadczenia uważam, że poza swoją renomą, dobry ginekolog to taki, z którym czujesz się komfortowo, słuchasz Cię, opiekujesz się Tobą i szanujesz Twoje decyzje .

Napisz w komentarzu jak wybrałaś swojego ginekologa?

rehabilitacja domowa

Post A Comment